Wiadomości z Bytomia

Pomoc osobom bezdomnym w czasie epidemii w Bytomiu

  • Dodano: 2020-04-02 08:30, aktualizacja: 2020-04-02 08:36

Otwarta noclegownia, ogrzewalnia oraz zapewniony ciepły posiłek - osoby bezdomne mogą liczyć na wsparcie miasta w trakcie stanu epidemii.

W czasie epidemii, kiedy obowiązują restrykcyjne ograniczenia w przemieszczaniu się, noclegownia przy ul. Kosynierów umożliwiła osobom bezdomnym całodobowy pobyt w placówce. 

Chodzi o to, by maksymalnie ograniczyć skupiska ludzi i przemieszczanie się  po ulicach miasta, do czego zresztą nasi podopieczni się stosują - mówi Adam Tomaszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Osoby bezdomne z przyznaną pomocą żywnościową mogą też liczyć na jeden ciepły posiłek w ciągu dnia oraz paczki z artykułami spożywczymi przyznanymi w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa  FEAD. Ponadto osoby bezdomne objęte  są  pomocą finansową zgodnie z Ustawą o Pomocy Społecznej.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, do którego należy koordynacja pracy noclegowni, zorganizował również specjalne pomieszczenia, w których mogłyby odbyć kwarantannę bezdomni zakażeni koronawirusem.

Na terenie placówki wyodrębniliśmy siedem pomieszczeń, do których będą kierowani bezdomni do odbycia kwarantanny. Obecnie zakwaterowano tam jedną osobę z podejrzeniem zakażenia - mówi Adam Tomaszewski.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.