Wiadomości z Bytomia

Pomoc bytomskim przedsiębiorcom - ruszyła weryfikacja wniosków

  • Dodano: 2020-04-03 06:45, aktualizacja: 2020-04-03 06:49

Powołany 26 marca zespół roboczy ds. pomocy bytomskim przedsiębiorcom rozpoczął weryfikację wniosków, jakie składane są przez firmy z naszego miasta. O pomoc mogą się starać przedsiębiorcy, którzy z powodu pandemii koronawirusa utracili znaczną część przychodów. Każdy wniosek rozpatrujemy indywidualnie – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Pierwsze wnioski zostały rozpatrzone już wczoraj, 2 kwietnia podczas posiedzenia zespołu roboczego ds. pomocy bytomskim przedsiębiorcom, w składzie którego są przedstawiciele miasta oraz jednostek organizacyjnych. Najwięcej wniosków, bo aż 60 /do 31 marca/ wpłynęło do Bytomskich Mieszkań i związanych jest z ulgą na czynsz za lokale użytkowe. W trakcie czwartkowego spotkania omówiono również zmiany prawne, jakie 31 marca weszły w życie w związku z ustawą antykryzysową.

Tak jak zapowiadaliśmy, przedstawione przez nas formy wsparcia dla przedsiębiorców będą uzupełniane i dostosowywane do działań, jakie podejmowane są przez rząd. Tak będzie również w przypadku ustawy antykryzysowej. Już pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które mają wesprzeć przedsiębiorców. Przyjęta ustawa wymaga jednak przygotowania i uchwalenia dodatkowych uchwał Rady Miejskiej – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Warto podkreślić, że do czasu zmian i wejścia w życie nowych propozycji pomocy, bytomscy przedsiębiorcy mogą cały czas korzystać z dotychczasowych rozwiązań, jakie wprowadziło miasto.

Przypominamy również, że informacje dotyczące pomocy dla przedsiębiorców udzielają pracownicy Wydziału Strategii, Funduszy Europejskich i Obsługi Inwestora pod numerami telefonów: 32 786 82 21 oraz 32 283 62 27.

Galeria zdjęć:

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.