Wiadomości z Bytomia

Wandal zniszczył wyposażenie związku wyznaniowego, grozi mu 5 lat więzienia

  • Dodano: 2025-10-28 11:15

Bytomscy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który zdewastował wyposażenie siedziby jednego ze związków wyznaniowych w Bytomiu. Wstępna wartość zniszczonego sprzętu elektronicznego i skrzynek na datki oszacowana została na około 50 tysięcy złotych. Za akt wandalizmu zatrzymanemu grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Zniszczenia w siedzibie związku wyznaniowego w Bytomiu

W nocy 23 października pewien mężczyzna wdarł się do siedziby jednego ze związków wyznaniowych w Bytomiu, gdzie celowo zniszczył znajdujące się wewnątrz przedmioty - między innymi monitory telewizyjne i komputerowe oraz skrzynki na datki. Wstępna wartość strat oszacowana została na około 50 tysięcy złotych. 

Zatrzymanie sprawcy i konsekwencje prawne

Po otrzymanym zgłoszeniu, bytomscy stróże prawa przeprowadzili szereg czynności, które doprowadziły ich do ustalenia sprawcy. 25 października policjanci zatrzymali w tej sprawie 42-letniego mieszkańca Bytomia, który został osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do popełnionego przestępstwa. Za akt wandalizmu grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również