Wiadomości z Bytomia

Pomoc dla seniorów w ramach akcji, którą zorganizowała fundacja Petralana, UM oraz MOPR

  • Dodano: 2020-03-19 11:45

„Pomoc dla seniorów” to akcja skierowana jest do osób mieszkających w Bytomiu, które ukończyły 65 lat, mieszkają samotnie lub z osobą niepełnosprawną, długotrwale chorą.

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Z uwagi na obecność pandemii koronawirusa, która niesie zagrożenie szczególnie duże dla osób w podeszłym wieku Fundacja podejmuje się pomocy poprzez dostarczenie zakupów realizowanych w sklepach spożywczych i aptekach (art. spożywcze, środki czystości, farmaceutyki). Osoba spełniająca powyższe warunki może skorzystać z pomocy pracowników/wolontariuszy fundacji, maksymalna wartość zakupów to 400 złotych.

Zainteresowane pomocą osoby prosi się o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Bytomiu pod nr: 32 388 67 22 (poniedziałek: 8:00-17:00, wt-czw.: 8:00-14:00) i powołanie się na akcję POMOC DLA SENIORÓW. Konieczne będzie podanie adresu, pod którym nasz wolontariusz ma się pojawić po listę zakupów i kwotę przeznaczoną na zakupy. Oferowana pomoc jest bezpłatna, nie obejmuje wartości zakupów i jest realizowana przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.