Wiadomości z Bytomia

Pomoc dla seniorów w ramach akcji, którą zorganizowała fundacja Petralana, UM oraz MOPR

  • Dodano: 2020-03-19 11:45

„Pomoc dla seniorów” to akcja skierowana jest do osób mieszkających w Bytomiu, które ukończyły 65 lat, mieszkają samotnie lub z osobą niepełnosprawną, długotrwale chorą.

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Z uwagi na obecność pandemii koronawirusa, która niesie zagrożenie szczególnie duże dla osób w podeszłym wieku Fundacja podejmuje się pomocy poprzez dostarczenie zakupów realizowanych w sklepach spożywczych i aptekach (art. spożywcze, środki czystości, farmaceutyki). Osoba spełniająca powyższe warunki może skorzystać z pomocy pracowników/wolontariuszy fundacji, maksymalna wartość zakupów to 400 złotych.

Zainteresowane pomocą osoby prosi się o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Bytomiu pod nr: 32 388 67 22 (poniedziałek: 8:00-17:00, wt-czw.: 8:00-14:00) i powołanie się na akcję POMOC DLA SENIORÓW. Konieczne będzie podanie adresu, pod którym nasz wolontariusz ma się pojawić po listę zakupów i kwotę przeznaczoną na zakupy. Oferowana pomoc jest bezpłatna, nie obejmuje wartości zakupów i jest realizowana przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również