Wiadomości z Bytomia

Koronawirusowa piosenka SP 2 w Bytomiu

  • Dodano: 2020-04-03 06:30, aktualizacja: 2020-04-03 06:41

Choć w tym roku nie mógł się odbyć symboliczny Niebieski Marsz organizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, nauczyciele i terapeuci Szkoły Podstawowej nr 2 nie zapomnieli o swoich uczniach.

​​​​​​​​​​​​​​Nie mogliśmy razem świętować, zorganizować wspólnej imprezy. Ale chcieliśmy pokazać naszym fantastycznym dzieciakom, że za nimi tęsknimy i bardzo ich wspieramy w tym trudnym czasie - mówią nauczyciele SP nr 2.

Pedagodzy opublikowali w sieci teledysk do piosenki "Happy" Pharrella Williamsa, którego bohaterami są oni sami

Ubrani w niebieskie koszulki, będące symbolem solidarności z chorymi na autyzm, przesłali pełne radości i uśmiechu roztańczone pozdrowienia.

Warto dodać, że autyzm, z którym spotykają się w swojej pracy nauczyciele i terapeuci Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie funkcjonują klasy dla dzieci z tym schorzeniem, to jedno z najczęściej występujących zaburzeń rozwoju spotykanych u dzieci i związanych z funkcjonowaniem mózgu. Na autyzm nie ma leku. Niebagatelne znaczenia ma szybka diagnoza, terapia i wreszcie akcje uświadamiające społeczeństwo, zwracające uwagę na problemy osób ze spektrum autyzmu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.