Wiadomości z Bytomia

Dlaczego warto wysyłać kartki świąteczne?

  • Dodano: 2021-12-22 10:30

Przekazywanie miłych słów razem z ciepłymi uczuciami bliskim i znajomym z okazji świąt Bożego Narodzenia. Nie jest niczym nowym. Wręcz przeciwnie. To tradycja znana tak długo jak sama cywilizacja. 

Podobno życzenia świąteczne wysyłano już w czasach antycznych. W starożytnym Egipcie z okazji rozmaitych uroczystości przekazywano sobie nawzajem flakony z wonnościami. Dozwolone było również wręczenie bliskiej osobieŚskarabeusza. No, co? To przecież taki miły upominek. Wracając, jednak do czasów współczesnych, to musimy stwierdzić, że w starożytnym Rzymie obdarowywano się nawzajem gałązkami drzewa oliwnego lub laurowego.

Jaka historia wiąże się z kartkami na Boże Narodzenie?

W ramach ciekawostki poinformujemy Cię o tym, że pierwsza bożonarodzeniowa kartka świąteczna, została zrobiona w Londynie w 1843 roku. Obecnie powszechnie sądzi się, że stworzył ją John Callcott Horsley. Później znacznie rozwinął on swój biznes i wystawił na sprzedaż aż 1000 kartek bożonarodzeniowych. Były przepiękne, bo malował je ręcznie. Och! Ile dziś dalibyśmy za taką kartkę, która jest jedyna w swoim rodzaju. Masowa kreatywność zabija wyjątkowość. 

Kartki świąteczne kupowanie w supermarkecie niestety nie mają już tego uroku, co kiedyś. Nie ma co narzekać. Może uda nam się znaleźć dla Ciebie zamiennik, który Cię absolutnie zachwyci. Jednak o tym wspomnimy jeszcze więcej w dalszej części tego artykułu. Teraz chcielibyśmy tylko zaznaczyć, że omawiane wcześniej kartki bożonarodzeniowe przedstawiały rodzinę podczas wieczerzy wigilijnej. Na kartkach widniał dzisiaj bardzo dobrze znany wszystkim podpis: „A Merry Christmas and a Happy New Year to You”.

Czy dzisiaj kartki świąteczne są tylko w wersji cyfrowej? 

Niestety staje się to coraz bardziej powszechne. Przez to święta Bożego Narodzenia tracą bardzo wiele ze swojego klimatu. Chodzi o to, żeby było szybko. Jeszcze często pewnie wysyłasz te życzenia SMS-em. Piszesz cokolwiek albo kopiujesz treść ze strony z życzeniami bożonarodzeniowymi i po sprawie. Cóż, można i tak. Na pewno taka metoda wysyłania życzeń świątecznych jest prosta, tania i nie wymaga wielkiego wysiłku. Jednak, czy zawsze musi tak być? Czy w tym roku, nie możesz zrobić tego inaczej, bardziej tradycyjnie? Chociaż raz.

My zachęcamy Cię serdecznie do zamówienia kartek świątecznych w Drukarni Wydruk. Będą wyjątkowe i dopracowane w każdym szczególe. Twoi bliscy będą nimi wprost zachwyceni. Życzymy Ci pięknych kartek, jeszcze wspanialszych prezentów i wesołych świąt!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.