Katalog firm

dodaj firmę

Kronika Centrum Sztuki Współczesnej Bytom

Adres i telefon

ul. Rynek 26
41-902 Bytom
Godziny otwarcia: 11:00 – 18:00
  • Poniedziałek: nieczynne
  • Wtorek: 11:00 – 18:00
  • Środa: 11:00 – 18:00
  • Czwartek: 11:00 – 18:00
  • Piątek: 14:00 – 20:00
  • Sobota: 11:00 – 15:00
  • Niedziela: nieczynne

Oferta

Kronika to centrum sztuki współczesnej, ulokowane w centrum przemysłowego Bytomia na Górnym Śląsku, zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, etyką, polityką i naukami społeczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą. Kronika jest miejscem produkcji wiedzy.
Program Kroniki realizowany jest poprzez wystawy, projekty w przestrzeni publicznej, wycieczki, eksperymentalne cykle muzyczne publikacje i wydawnictwa artystyczne, warsztaty, dyskusje, wykłady i działalność popularyzatorską. Strategicznym miejscem instytucji jest meeting room, przestrzeń – co roku projektowana przez innego artystę – łącząca funkcje sceny muzycznej, chill-out roomu, czytelni i sali projekcyjnej. Odzwierciedla to taktykę instytucji poszukującej nowej, elastycznej formuły działania, w oparciu o multidyscyplinarne możliwości. 
 
Kronika organizuje także pobyty rezydencyjne dla artystów i kuratorów, którzy podczas kilkutygodniowych pobytów na Śląsku tworzą projekty odnoszące się do specyfiki regionu i jego aktualnej problematyki społeczno-kulturalnej.
Kronika prowadzi również stałą działalność edukacyjną, wypożyczalnię rowerów oraz jedyną na Śląsku księgarnię artystyczną.
Kronika współpracuje z artystami, kuratorami i ośrodkami sztuki w Polsce i za granicą m.in. Kunstverein w Wolfsburgu, Fundacją Galerii Foksal w Warszawie, Press to Exit Project Space w Skopje, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Studiami Kuratorskimi Uniwersytetu Jegiellońskiego w Krakowie, Botkyrkan w Sztokholmie, thealit Frauen.Kultur.Labor w Bremie, Ars Cameralis Silesiae Superioris, Krytyką Polityczną, Pro Helvetia, Art School Maa w Helsinkach.

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj polecenie
  • Bardzo fajna galeria. Warto się przejść i liznąć trochę kultury.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.