Wiadomości z Bytomia

Policyjny bieg przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego już 22 maja!

  • Dodano: 2024-04-30 09:45

22 maja w Bytomiu rozpoczną się VIII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego. Do udziału w zawodach mogą się zgłaszać zarówno mundurowi, jak i cywile. Wszyscy miłośnicy biegania, którzy zgłoszą chęć udziału w mistrzostwach, są zaproszeni przez mundurowych do Doliny Bytomki przy ulicy Ostatniej 10.

Ku pamięci kolegi

2 maja przypada 32 rocznica tragicznej śmierci starszego sierżanta Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Aby uczcić jego pamięć, Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz NSZZP województwa śląskiego, organizują zawody biegowe.

Start w Dolinie Bytomki

W tym roku podobnie jak w zeszłym odbędą się one 22 maja na terenie Doliny Bytomki przy ulicy Ostatniej 10. Bieg rozpocznie się o 11.30. Biuro zawodów, start i meta znajdują się w tym samym miejscu, na terenie kompleksu boisk. W zawodach mogą uczestniczyć funkcjonariusze służb mundurowych, pracownicy cywilni oraz uczniowie klas mundurowych. W biegu mogą uczestniczyć także osoby indywidualne niezwiązane ze służbami mundurowymi zwane dalej zawodnikami OPEN.

Przewidziane są nagrody

Wynoszącą 8 kilometrów trasę, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, poprowadzono drogami gruntowymi. Zwycięzcy zawodów otrzymają puchary, dyplomy oraz nagrody. Dla każdego, kto ukończy bieg, przewidziano pamiątkowy medal. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia.

Policyjny bieg przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego już 22 maja!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również