Wiadomości z Bytomia

Bytomscy mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem uczestników pikniku miejskiego

  • Dodano: 2024-04-29 14:45

Wczoraj przy ulicy Wojciech Kilara w Bytomiu obchodzono 20 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji odbył się piknik pod nazwą „Posmakujmy Europy w Bytomiu” zorganizowany między innymi przez Panią Senator Rzeczypospolitej Polskiej Halinę Biedę. W uroczystości wzięli także udział mundurowi, między innymi Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Andrzej Brzozowski.

Wielkie święto

Wczoraj przy ulicy Wojciech Kilara w Bytomiu obchodzono 20 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji odbył się piknik o nazwie „Posmakujmy Europy w Bytomiu”, w którym udział wzięli artyści, dziennikarze, nauczyciele, politycy, sportowcy oraz służby mundurowe. W uroczystości uczestniczył także Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Andrzej Brzozowski.

Była moc atrakcji

Uroczyste otwarcie rozpoczął polonez, do tańca z artystami mógł dołączyć każdy. Następnie odbyło się wspólne gotowanie. W konkurencji uczestniczyło kilka grup, każda miała przygotować śniadanie charakterystyczne dla wylosowanego przez siebie kraju. Drużyny przygotowywały kanapki francuskie, szwedzkie, włoskie, niemieckie. Nasi mundurowi przygotowali posiłek polski.

W trakcie uroczystości odbyły się występy wielu artystów Teatru Tańca i Ruchu Rozbark, Opery Śląskiej oraz koncert orkiestry reprezentacyjnej Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach. Przedstawiono, w jaki sposób dzięki funduszom europejskim zmieniło się miasto Bytom. Na koniec wspólnie odtańczono belgijkę, wręczono nagrody i medale pamiątkowe.

Nad bezpieczeństwem zgromadzonych czuwali policjanci, w tym funkcjonariusze bytomskiego Wydziału Ruchu Drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również