Wiadomości z Bytomia

Od środy wojsko na ulicach? Decyzja Morawieckiego zapadła!

  • Dodano: 2020-10-27 07:00, aktualizacja: 2020-10-27 08:18

Decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego Żandarmeria Wojskowa od środy, 28 października, będzie wspierać Policję w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2, wzrostem zachorowań na COVID-19 a także falą protestów w wielu polskich miastach żołnierze Żandarmerii Wojskowej, od środy 28 października do odwołania, będą wspierać Policję w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Na decyzję Premiera miała wpływ nie tylko ilość zachorowań ale również ogromna fala protestów przeciw wyrokowi TK.

Wojsko wspiera policję

We wtorkowy wieczór w Dzienniku Urzędowym RP opublikowane zostało zarządzenie Premiera. Rząd apeluje jednak by decyzje Prezesa Rady Ministrów odebrać pozytywnie. Żandarmeria bowiem pomaga Policji od początku walki z pandemią.

Obecnie żołnierze ŻW, podobnie jak WOT, biorą obok policjantów udział w nadzorowaniu kwarantanny, pomagają także ochotnikom WOT wspierającym służbę zdrowia w pobieraniu wymazów na obecność koronawirusa.


Źródło: Redakcja

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Slazok

    Karol Socjolog tobie juz nawet kaftan bezpieczenstwa nie pomoze.Chlopie idz sie leczyc na glowe

  • Karol socjolog

    I bardzo dobra decyzja,nie beda narazac niewinnych na rozprzestrzenianie sie epidemii,czas porzadek zrobic z tymi beszczelnymi zachowaniami,ktorzy uderzaja w cale spoleczenstowo,ktore na szczęście w wyborach poparlo i nadal popiera madry i sobry rzad

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.