Wiadomości z Bytomia

Szkoły w obliczu koronawirusa

  • Dodano: 2020-10-06 16:00, aktualizacja: 2020-10-06 19:18

W całym kraju rośnie liczba zakażeń koronawirusem wśród uczniów i nauczycieli. Przypadki zachorowań pojawiły się także w kilku bytomskich szkołach, gdzie wprowadzono już częściowo zdalny lub hybrydowy wariant nauczania.
 

Koronawirus nie odpuszcza. Obserwujemy lawinowy wzrost zachorowań w placówkach w całym kraju. Na tym tle sytuacja w Bytomiu, sześć tygodni od rozpoczęcia roku szkolnego, gdzie mamy pojedyncze przypadki zakażeń, nie jest najgorsza. Mimo to, apelujemy o stosowanie zaleceń sanitarnych. Dzięki temu, możemy przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się zakażenia – mówi wiceprezydent Adam Fras.

Ze względu na dynamikę sytuacji epidemicznej, prezydent Mariusz Wołosz zwołał na jutro /7 października/ posiedzenie Sztabu Zarządzania Kryzysowego. 

Zdalnym nauczaniem objęto dwie klasy w Szkole Podstawowej nr 33, po tym jak u jednego z nauczycieli stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Ponadto w tej samej szkole wprowadzono nauczanie hybrydowe w sześciu klasach.
 
Podobna sytuacja ma miejsce w Szkole Podstawowej nr 28, gdzie po potwierdzeniu zakażenia u nauczyciela, w jednej klasie wprowadzono nauczanie zdalne. Kwarantanną objęto też dzieci jednego z oddziałów Przedszkola Miejskiego nr 48, kiedy okazało się, że zakażony jest jeden z  nauczycieli.

Do 15 października uczniowie dwóch klas Technikum nr 4 będą przebywać na kwarantannie. Powodem jest potwierdzenie zakażenia u jednego z uczniów. W tym czasie uczniowie tych dwóch klas będą korzystać ze zdalnego nauczania. W domu musi pozostać także grupa 15 uczniów z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, w której  potwierdzono zakażenia u jednego z nauczycieli.

Jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej, w trybie stacjonarnym funkcjonuje 47 973 szkół (99% wszystkich), 401 w trybie mieszanym (0,82% wszystkich) oraz 86 placówek  w trybie zdalnym (0,18% wszystkich).

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.