Wiadomości z Bytomia

Przerabianie okien – czy to możliwe?

  • Dodano: 2023-05-04 11:45

Czasami okno wymienione kilka lat wcześniej mimo swojej dobrej kondycji nie spełnia oczekiwań. Podjęta pochopnie decyzja odnośnie sposobu otwierania okna lub jego parametrów, czy zabezpieczeń nie daje obecnie poczucia komfortu, jakiego się potrzebuje. Czy możliwe jest przerobienie okna, czy lepiej od razu zdecydować się na wymianę? Sprawdźcie.

Przeróbki sposobu otwierania okien – czy są możliwe?

Czasami okno nie spełnia swoich funkcji przez źle podjętą decyzję dotyczącą sposobu otwierania. Innym razem okazuje się, że wcześniejsza decyzja była właściwa, ale dokonano we wnętrzu zmian, inaczej ustawiono meble i okno, które bez problemu wcześniej funkcjonowało, jak trzeba, teraz trudno otworzyć. Często takie problemy występują w oknach z systemem rozwierno-uchylnym, gdzie najczęściej uchylać można tylko jedno skrzydło, a drugie się otwiera na całą szerokość. Jeśli okazuje się, że uchył występuje w obecnej aranżacji nie po tej stronie, co trzeba, poprzez ingerencję w system okuć fachowiec bez problemu może to zmienić. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli ktoś przy zakupie okien nie pomyślał o tym, aby mieć możliwość uchylania okna. Zawsze można tę funkcję dołożyć. Powinna to robić jednak wyłącznie profesjonalna firma z doświadczeniem, która dobrze zna różne typy okien. Odradza się działanie na własną rękę w mechanizmy okienne, ponieważ może to skutkować koniecznością naprawy, czy nawet wymiany okna na nowe.

Przerabianie okien – czego jeszcze może dotyczyć?

Okazuje się, że w zamontowanych już oknach da się wprowadzić pewne ulepszenia, które poprawią i zwiększą ich funkcjonalność. Przykładem jest, chociażby założenie dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych. Może to być ważne szczególnie w mieszkaniach na niskich kondygnacjach. Jak mówią statystyki, najwięcej włamań dokonywanych jest nie przez drzwi wejściowe, ale właśnie przez okna i drzwi balkonowe. Warto pomyśleć więc przed wyjazdem o założeniu zewnętrznych rolet antywłamaniowych, montażu specjalnych zamków w klamkach okien i drzwi tarasowych lub zaczepów antywłamaniowych w samej konstrukcji okna.

Przerabianie okien to także wprowadzanie udoskonaleń poprawiających wentylację, takich jak montaż nawiewników w sytuacji, gdy sama mikro wentylacja nie wystarcza, a nawet wymiana szyb na takie o specjalnych właściwościach. Tę ostatnią zmianę poleca się szczególnie w przypadku pęknięcia czy rozbicia już istniejącej, ale jeśli ktoś sobie zażyczy, możliwa jest wymiana także całych na takie o lepszych parametrach. Koszty będą niższe niż w przypadku wymiany całego okna.

Wszystkie te udogodnienia i przeróbki okien są możliwe dzięki istnieniu takich serwisów stolarki budowlanej jak SSB Serwis naprawa okien Warszawa. To zespół doświadczonych fachowców, którzy nie tylko ulepszą Twoje okno, ale także odpowiednio je wyregulują i w razie potrzeby naprawią.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.