Wiadomości z Bytomia

Co należy wziąć pod uwagę, kupując idealny prezent dla dziecka?

  • Dodano: 2022-08-19 16:00, aktualizacja: 2022-08-22 06:04

Wybranie idealnego prezentu dla dziecka często okazuje się dla nas wielkim problemem. Myśl o tym, jaka zabawka sprawiałaby maluchowi najwięcej szczęścia, a przy tym była funkcjonalna, dręczy nas prawie za każdym razem. Dzieci z reguły posiadają szeroki asortyment przeróżnych drobiazgów, dlatego tak trudne jest wybranie dla nich czegoś unikatowego. Szukając w Internecie, znajdujemy różne pomysły, jednak nie każdy wydaje się odpowiedni dla wybranego malucha, którego chcemy obdarować. Jest mnóstwo czynników, które okazują się ważne, gdy zastanawiamy się, jak kupić idealny prezent dla dziecka.

Najważniejszy jest wiek obdarowywanego

Prezent musi być dopasowany odpowiednio do wieku dziecka. Młodzi na różnych etapach swojego życia interesują się innymi rzeczami, a co najważniejsze, w okresie niemowlęcym czynności, jakie mogą wykonywać, są ograniczone. Dobór odpowiednich akcesoriów pozwoli uniknąć nieoczekiwanych, a zarazem nieprzyjemnych sytuacji. Gdy dziecko dojrzewa, wybór potencjalnych prezentów okazuje się znacznie szerszy. Dziecko zyskuje nowe umiejętności. Unikane wcześniej klocki Lego czy puzzle, mogą być jedną z naszych alternatyw. Wybór może wtedy paść także na gry albo też książki, które dodatkowo mogą posłużyć jako element edukacji. Chcąc zainteresować obdarowywanego, możemy zdecydować się na takie, które są powiązane z serią powieści uwielbianą przez dzieci, a są to zabawki Harry Potter.

Czym interesuje się dziecko?

Wiedząc już, dla dziecka w jakim wieku i jakiej płci chcemy kupić prezent, warto pomyśleć o tym, czy są jakieś szczególne dziedziny, które interesują malucha. Obecnie wiele dzieci sięga po zabawki z postaciami z bajek. Spędzają oni czas, oglądając swoje ulubione kreskówki, a następnie marzą im się rzeczy z tymi animacjami. Mając taką wiedzę o maluchu, łatwiej będzie nam wybrać idealnie trafiony prezent. Będziemy mieli pewność, że obdarujemy malucha rzeczą, która będzie mu się dobrze kojarzyć. Tu także warto wziąć mimo wszystko pod uwagę wiek dziecka. Dla niemowlaka, jak i starszego potomstwa odpowiednim upominkiem mogą być zabawki Bing. Maluch może otrzymać od nas maskotkę prezentującą daną postać z bajki, a w przypadku tego, dla którego łamigłówki nie stanowią problemu, można wybrać ponadczasowe puzzle. 

Czy dziecko ma już taką zabawkę?

Czasem zdarza nam się usłyszeć od znajomych, że w prezencie ich dziecko otrzymało upominek, który niestety już posiada w swojej kolekcji. Zdarzają się i takie sytuacje, gdyż obecnie nasze potomstwa z reguły mają dość bogatą w asortyment szafę z zabawkami. W Internecie pojawia się mnóstwo standardowych pomysłów. Warto jednak poświęcić na szukanie więcej czasu i wybrać coś, co będzie unikatowe. Zabawki My Little Pony prezentują szeroki wybór różnych modeli. Wybierając jeden z nich, będziesz mieć pewność, że obdarujesz dziecko czymś, czego jeszcze nie ma. Figurki My Little Pony możesz kupić w różnych kształtach i kolorach, a dodatkowa każda z nich ma inne zastosowanie i funkcje. 

Wybór idealnego prezentu dla dziecka okazuje się skomplikowany. Jednak biorąc pod uwagę aspekty, jakimi są: wiek malucha, zainteresowania i ulubione bajki oraz to czy w swojej kolekcji ma już taką zabawkę, alternatywa się zawęża, a nasz problem znika. Zawsze o tę kwestię można podpytać rodziców dziecka. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (2)    dodaj »

  • Matylda

    Ja też doceniam praktyczne prezenty, niekoniecznie typowe zabawki i tak u nas królują zegarki bemi, które dzieci dostały od ciotki. One mają frajdę z funkcji typu aparat, dyktafon, jakieś gry, a dla nas to ogromne ułatwienie, bo przez lokalizację i wirtualne ogrodzenie mamy spokój ducha o to gdzie się bawią :)

  • Agnieszka

    Moje dziecko już dostało wiele prezentów ale jednym z najlepszych okazała się hulajnoga toyz. Córka bardzo lubi nią jeździć. To też dla mnie plus bo jak gdzieś idziemy dalej to nie muszę brać wózka czy nieść jej na rękach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.