Katalog firm

dodaj firmę

Szpital Specjalistyczny Nr 2 Bytom

Adres i telefon

ul. Batorego 15
41-902 Bytom
Godziny otwarcia: 0:00 - 24:00
otwarte
 • Poniedziałek: 0:00 - 24:00
 • Wtorek: 0:00 - 24:00
 • Środa: 0:00 - 24:00
 • Czwartek: 0:00 - 24:00
 • Piątek: 0:00 - 24:00
 • Sobota: 0:00 - 24:00
 • Niedziela: 0:00 - 24:00

Oferta

Szanowni Państwo!

Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu przy ulicy Stefana Batorego 15 posiada szereg oddziałów szpitalnych, w tym Oddziałów Klinicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, poradni specjalistycznych oraz szereg pracowni i laboratoriów. Chcielibyśmy Państwa zachęcić do korzystania z kompleksowej diagnostyki, jaką dysponujemy.
Zapraszamy na badania zarówno w ramach finansowania przez NFZ, a także badania odpłatne, na które nie jest wymagane skierowanie.
Poniżej prezentujemy pracownie i laboratoria funkcjonujące w naszej placówce.

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej, w skład którego wchodzą:

 1. Laboratorium Analityczne
 2. Laboratorium Bakteriologiczne

Laboratorium Analityczne mieści się na parterze BLOKU III – należy udać się do Centralnego Punktu Pobrań.

Laboratorium Analityczne pracuje w sieci komputerowej. Materiał do badań jest przyjmowany i rejestrowany centralnie, a następnie rozdzielany na poszczególne pracownie i rodzaje badań. Badania biochemiczne wykonywane są na wysokiej klasy aparatach. Laboratorium Analityczne posiada również nowoczesne aparaty do badania równowagi zasadowo-kwasowej.

Laboratorium Bakteriologiczne znajduje się na pierwszym piętrze BLOKU VI. Należy zgłosić się do sekretariatu laboratorium.

Laboratorium jest w pełni skomputeryzowane i wyposażone w nowoczesną aparaturę. Składa się z dwóch pracowni bakteriologicznych wyposażonych w wysoce specjalistyczne aparaty. W laboratorium wykonywane są badania mikologiczne i immunoserologoiczne. Laboratorium posiada także system do testów immunosystematycznych.

Miesięcznie wykonywane jest około 30 000 badań w Laboratorium Analitycznym i 8 500 w Laboratorium Bakteriologicznym.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej bierze udział w kontrolach jakości badań krajowych i zagranicznych. Posiada certyfikat jakości biochemicznych, immunologicznych i bakteriologicznych

Zakład Radiologii Lekarskiej, w skład którego wchodzą:

 1. Pracownia Tomografii Komputerowej
 2. Pracownia Mammografii

Obie Pracownie mieszczą się w BLOKU VI – wysoki parter.

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA

Od półtora roku posiadamy tomograf spiralny ośmiorzędowy. Jest to nowoczesny sprzęt, który umożliwia wykonywanie szeregu badań specjalistycznych np. badanie jelita grubego. Wykonujemy badania dla pacjentów Szpitala. Od maja 2008 – zgodnie z umową z NFZ – możemy przyjmować pacjentów posiadających skierowania z innych placówek medycznych. Są to tzw. badania współfinansowane, refundowane przez NFZ. W chwili obecnej jest stosunkowo krótki czas oczekiwania na badania.

MAMMOGRAFIA

Od momentu powstania Pracowni realizowany jest program profilaktyki raka piersi. Program obejmuje kobiety w przedziale wiekowym 50-69 lat. Dla nich są wykonywane bezpłatne badania co dwa lata.
Pozostałe panie mogą mieć również wykonane bezpłatne badania, jeśli będą posiadały skierowanie z placówki medycznej, która posiada podpisaną umowę z naszym Szpitalem. Badanie wykonuje się w dniu zgłoszenia. W razie potrzeby Pracownia Mammograficzna kieruje pacjentki do Poradni Chorób Sutka. Badanie można również wykonać odpłatnie.

BADANIA RTG – zdjęcia Rentgenowskie.
Oferujemy Państwu szeroki zakres usług świadczonych w Pracowni RTG

Mając na uwadze coraz większe oczekiwania Naszych Pacjentów wychodzimy naprzeciw z naszą ofertą. Wysoce wyspecjalizowana kadra każdego dnia dba o coraz wyższą jakość świadczonych w Szpitalu usług. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do korzystania z naszych usług. W szczególności chcemy zachęcić Państwa do korzystania z badań tomograficznych – oferujemy Państwu prawie natychmiastowy dostęp do badań, co więcej – badania te są refundowane przez NFZ.
Dodatkowo zapraszamy serdecznie Państwa do korzystania z usług EKG i USG. Nasze laboratoria i pracownie zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług w okolicy.

Wszelkie dodatkowe informacje możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej Szpitala – www.szpital2.bytom.pl oraz pod numerem telefonu: (0-32) 786-14-00.

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj polecenie
 • Szpital Specjalistyczny Nr 2 posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Bytomia od 2008 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.