Wiadomości z Bytomia

Ważne! Informacja dla klientów Wydziału Komunikacji

  • Dodano: 2020-08-31 11:00, aktualizacja: 2020-09-01 12:26

Od wtorku, 1 września zmienią się zasady przyjmowania klientów chcących zarejestrować pojazd. Aby zapewnić interesantom obsługę w danym dniu bez konieczności oczekiwania na swoją kolej, będą wydawane bilety na konkretny dzień i godzinę.

Bilety będą wydawane od 7.30 przy bocznym wejściu do Urzędu Miejskiego (prawa strona – przy windzie zewnętrznej). Jeden bilet oznacza załatwienie jednej sprawy. Ze względów bezpieczeństwa, liczba klientów (wydanych biletów na konkretny dzień) jest ograniczona. W poniedziałek pracownicy wydadzą 30 sztuk biletów, we wtorek, czwartek i piątek - 22, a w środę 15 biletów. Pozostałe bilety, tj. na wizyty umówione telefonicznie będą wydawane w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego.

Odbiór stałych dowodów rejestracyjnych oraz odbiór dokumentów z rejestracji umówionych przez internet odbywa się w pokoju 132. Skrzynka podawcza Wydziału Komunikacji umieszczona będzie przy wejściu głównym do budynku w godzinach od 7.30 do 17.00 (poniedziałek, 31.08) oraz w pozostałe dni tygodnia od 7.30 do 14.30.

Dla pojazdów nowych (zakupionych w salonie lub sprowadzonych z zagranicy istnieje możliwość umówienia wizyty telefonicznie) pod numerem tel.: 32 28 36 132 – umawianie wizyt wyłącznie na dany tydzień - liczba klientów ograniczona. Jeżeli klient zamierza zarejestrować dwa i więcej niż dwa pojazdy, powinien to wcześniej zgłosić telefonicznie pod numerem: 32 28 36 150.

Zostanie zaproponowana inna, dogodna forma załatwienia sprawy. Rejestracja zakupionego w salonie, sprowadzonego z zagranicy oraz przerejestrowywanego pojazdu odbywa się terminie zarezerwowanym wcześniej przez internet. Wizytę można zarezerwować tutaj.

W związku z ogłoszonym stanem epidemii został wydłużony do 180 dni termin na:

- zarejestrowanie pojazdu niebędącego pojazdem nowym sprowadzonym z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej
- zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego

Skrzynka podawcza Wydziału Komunikacji umieszczona będzie przy wejściu głównym do budynku w godzinach od 7.30 do 17.00 (poniedziałek, 31.08) oraz w pozostałe dni tygodnia od 7.30 do 14.30.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.