Wiadomości z Bytomia

Ważne! Informacja dla klientów Wydziału Komunikacji

  • Dodano: 2020-08-31 11:00, aktualizacja: 2020-09-01 12:26

Od wtorku, 1 września zmienią się zasady przyjmowania klientów chcących zarejestrować pojazd. Aby zapewnić interesantom obsługę w danym dniu bez konieczności oczekiwania na swoją kolej, będą wydawane bilety na konkretny dzień i godzinę.

Bilety będą wydawane od 7.30 przy bocznym wejściu do Urzędu Miejskiego (prawa strona – przy windzie zewnętrznej). Jeden bilet oznacza załatwienie jednej sprawy. Ze względów bezpieczeństwa, liczba klientów (wydanych biletów na konkretny dzień) jest ograniczona. W poniedziałek pracownicy wydadzą 30 sztuk biletów, we wtorek, czwartek i piątek - 22, a w środę 15 biletów. Pozostałe bilety, tj. na wizyty umówione telefonicznie będą wydawane w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego.

Odbiór stałych dowodów rejestracyjnych oraz odbiór dokumentów z rejestracji umówionych przez internet odbywa się w pokoju 132. Skrzynka podawcza Wydziału Komunikacji umieszczona będzie przy wejściu głównym do budynku w godzinach od 7.30 do 17.00 (poniedziałek, 31.08) oraz w pozostałe dni tygodnia od 7.30 do 14.30.

Dla pojazdów nowych (zakupionych w salonie lub sprowadzonych z zagranicy istnieje możliwość umówienia wizyty telefonicznie) pod numerem tel.: 32 28 36 132 – umawianie wizyt wyłącznie na dany tydzień - liczba klientów ograniczona. Jeżeli klient zamierza zarejestrować dwa i więcej niż dwa pojazdy, powinien to wcześniej zgłosić telefonicznie pod numerem: 32 28 36 150.

Zostanie zaproponowana inna, dogodna forma załatwienia sprawy. Rejestracja zakupionego w salonie, sprowadzonego z zagranicy oraz przerejestrowywanego pojazdu odbywa się terminie zarezerwowanym wcześniej przez internet. Wizytę można zarezerwować tutaj.

W związku z ogłoszonym stanem epidemii został wydłużony do 180 dni termin na:

- zarejestrowanie pojazdu niebędącego pojazdem nowym sprowadzonym z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej
- zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego

Skrzynka podawcza Wydziału Komunikacji umieszczona będzie przy wejściu głównym do budynku w godzinach od 7.30 do 17.00 (poniedziałek, 31.08) oraz w pozostałe dni tygodnia od 7.30 do 14.30.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również