Wiadomości z Bytomia

Policjanci i Sanepid odwiedzają bytomskie sklepy

  • Dodano: 2020-08-28 12:30

Od początku tygodnia bytomscy policjanci, wspierając służby sanitarne, sprawdzają, czy klienci sklepów i zakładów usługowych stosują się do przepisów wprowadzonych w związku ze stanem epidemii. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na używanie maseczek ochronnych, ale przede wszystkim informowali i edukowali mieszkańców Bytomia.


Policjanci nieustannie kontrolują przestrzeganie przepisów obowiązujących w związku ze stanem epidemii. Od początku tygodnia wspólnie z inspektorami sanitarnymi mundurowi kontrolowali sklepy wielkopowierzchniowe oraz placówki handlowe. Wspólne działania były ukierunkowane na problem należytego przestrzegania zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Stróże prawa przede wszystkim edukowali i informowali klientów sklepów, jak ważne jest zakrywanie ust i nosa. Zwracali uwagę, że wprowadzone zasady bezpieczeństwa mają na celu ochronę nas wszystkich przed zakażeniem koronawirusem.

Podczas działań mundurowi wręczali materiały informacyjno - edukacyjne. Materiały te zostały opracowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach i zawierają przydatne porady dotyczące bezpiecznych zachowań podczas poruszania się w miejscach publicznych. Cieszy fakt, że większość bytomian stosuje się do przepisów i traktuje wprowadzone obostrzenia poważnie.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Bytomia akcja ta będzie kontynuowana.

Policjanci i Sanepid odwiedzają bytomskie sklepy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również