Wiadomości z Bytomia

Tour de Pologne Amatorów. Bytomianin na podium

• Dodano: 2021-08-12 06:30, aktualizacja: 2021-08-12 02:54

Roman Badura zajął drugie miejsce w Tour de Pologne Amatorów w kategorii M5. W Arłamowie uczestnicy rywalizowali na dystansie 75 kilometrów.

W poniedziałek, 9 sierpnia wystartował 78. Tour de Pologne, w którym rywalizują zawodowcy

Dzień później w Arłamowie został zorganizowany ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Uczestnicy startowali na fragmencie trasy, na której ścigają się kolarze zawodowi. W rywalizacji wzięło udział prawie 2 tysiące zawodników.

Drugie miejsce Badury

W kategorii M5 (mężczyźni od 51 do 54 lat) świetnie spisał się Roman Badura. Zawodnik RB Rowerek zajął drugie miejsce, pokonując 75 kilometrów w czasie 2 godzin, 20 minut i 36 sekund. Zwyciężył Piotr Szczepanik z NSB Sport Team Rzeszów.