Wiadomości z Bytomia

Spisz się i zaszczep w swojej parafii

  • Dodano: 2021-08-11 09:30

Mieszkańcy Bytomia będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 i spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego w plenerowym punkcie, który już w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia stanie przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy Rynku.  

Każdy zainteresowany  mieszkaniec, będzie mógł zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Nie trzeba się wcześniej rejestrować - wystarczy mieć przy sobie dowód tożsamości. Punkt szczepień na terenie parafii, będzie otwarty od 8.00 do 16.00. Podczas dyżuru będzie można też wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Zaszczep się i spisz w Rozbarku

Kolejna akcja w Plenerowym Punkcie Szczepień przygotowywana jest z myślą o mieszkańcach Rozbarku. W niedzielę, 22 sierpnia zespół szczepiący będzie czekać na zainteresowanych w domu parafialnym przy kościele Świętego Jacka przy ul. Matejki 1. Szczepienia w rozbarskiej farze potrwają od 8.00 do 17.30. Tego dnia również będzie można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Bliżej mieszkańców

Przypomnijmy, że w ramach lipcowej akcji w mobilnych punktach utworzonych w Suchej Górze, Stolarzowicach i Górnikach z możliwości zaszczepienia skorzystało prawie 300 osób.

- Proste zasady i sprawna organizacja całej akcji przekonały bytomian, którzy z aprobatą wyrażali się o możliwości zaczepienia i spisania się w mobilnych punktach blisko swojego miejsca zamieszkania. W najbliższą i kolejną niedzielę taką okazję będą mieć parafianie dwóch bytomskich kościołów - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również