Wiadomości z Bytomia

Sukcesy bytomskich sportowców!

  • Dodano: 2024-03-12 11:15

Sukcesami zakończyły się starty bytomskich sportowców, którzy przywieźli medale zarówno w trójboju, jak również Taekwon-do. Wicemistrzostwo Europy w trójboju wywalczył podczas Mistrzostw Europy WPPL - PLTRAW 3X3 SERIES 19-letni bytomianin Filip Szczyrbowski, zaś podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów, Juniorów Młodszych oraz młodzików w Taekwon-do I.T.F. medale wywalczyli: Kuba Kot – srebro, Jakub Kozłowski – brąz oraz Maksymilian Kazieczko – brąz, reprezentanci Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do "Sonso''.

Bytomscy sportowcy na czele europejskiej areny sportowej!

Wicemistrzostwo Filipa Szczyrbowskiego na co dzień ucznia Zespołu Szkół Technicznych w Bytomiu w zawodach organizacji Polskiej Ligi Trójboju RAW: Mistrzostwa Europy WPPL - PLTRAW 3X3 SERIES, to ogromny sukces bytomianina. 19-latek 8 marca w zawodach odbywających się w Jaworznie zajął 2. miejsce w kategorii wagowej do 90 kg. W trójboju siłowym pobił swój rekord życiowy, ustanawiając wynik: 607,5 kg w dyscyplinie Mistrzostw Europy: Powerlifting RAW. 

Z kolei 9 marca w Pankach podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów, Juniorów Młodszych oraz młodzików w Taekwon-do I.T.F. nasze miasto reprezentowali w kategoriach:

  • młodzik- Antonina Wróbel, Julia Wilczyńska, Pola Lipina, Marysia Snochowska, Leonard Kazieczko;
  • junior młodszy-Konstantyn Holinski, Kuba Kot;
  • junior-Jakub Kozłowski, Maksymilian Kazieczko,

Po całodniowych zmaganiach zawodnicy Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do ,,Sonso'' wrócili z trzema medalami. Kuba Kot srebro w konkurencji układów formalnych , Jakub Kozłowski brąz w konkurencji technik specjalnych, Maksymilian Kazieczko brąz w walkach +75kg.

Sukcesy bytomskich sportowców!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również