Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Seniorze nie daj się oszukać! - ruszyła wspólna kampania

  • Dodano: 2018-12-06 08:15, aktualizacja: 2018-12-06 09:25
Policja wraz z Prezesem UOKIK, Prezesami ZUS i KRUS podjęła wspólne działania w celu przeprowadzenia kampanii społecznej pod hasłem "Seniorze, nie daj się oszukać". Kampania ma na celu popularyzować wiedzę konsumencką wśród seniorów i ostrzegać ich przed nieuczciwymi praktykami niektórych przedsiębiorców. Zapraszamy do współpracy.


Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk podpisał porozumienie z prezesami: Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego o współpracy w zakresie bezpieczeństwa seniorów. Na jego mocy do dnia 31 stycznia 2019 roku będzie prowadzona kampania profilaktyczna pod hasłem "Seniorze nie daj się oszukać!". Zgodnie z akcją policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi będą uczyć seniorów jak nie dać się oszukać przez nieuczciwych przedsiębiorców. Policjanci będą przestrzegać przed tymi przedsiębiorcami, którzy zapraszają na pokazy, podczas których przy okazji bezpłatnych badań i pokazów, kusząc prezentami nakłaniają do zakupu oferowanych przez nich produktów. Najczęściej ukrytym celem takich spotkań jest sprzedaż pościeli, naczyń, urządzeń medycznych, które nie są warte swojej ceny przekraczając o nawet kilkanaście razy wartość rynkową tych produktów. Policjanci będą także przestrzegać przed sprzedawcami wchodzącymi na rynek mediów, najczęściej proponujących niższe rachunki za prąd, gaz lub telefon, którzy nieuczciwie sugerują, że są dotychczasowymi sprzedawcami tych usług, a podstępnie zawierane przez nich umowy mogą powodować dotkliwe straty finansowe.

Zapraszamy do współpracy podmioty zajmujące się bezpieczeństwem seniorów. Spoty i materiały edukacyjne można pobrać ze stron Policji oraz ze strony internetowej UOKiK pod adresem: https://uokik.gov.pl/dzialania_edukacyjne_konsumenci.php#faq3380

Informacje o kampanii prowadzonej w poszczególnych miastach województwa śląskiego można znaleźć na stronach internetowych policyjnych jednostek:

- Bielsko-Biała


Zagadnienie koordynuje podkom. Kazimierz Toborowicz z Wydziału Prewencji KWP w Katowicach. Kontakt: 32 200 15 93 e-mail: kazimierz.toborowicz@ka.policja.gov.pl

Seniorze nie daj się oszukać! - ruszyła wspólna kampania

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.