Wiadomości z Bytomia

Rozpoczyna się Bytomska Jesień Literacka

  • Dodano: 2020-11-23 06:30, aktualizacja: 2020-11-22 19:07

Po raz XIV Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na to niezwykłe wydarzenie, w tym roku z powodu trwającej pandemii w nieco innej formie, bo online.

W najbliższy poniedziałek i wtorek zaprasza się na dwa pierwsze spotkania:

  1. 23 listopada (poniedziałek), godz.18.00 (online) - autorskie spotkanie z Martą Knopik, autorką książki "Czarne Miasto". Książka to debiut literacki opowiada o losach śląskiej rodziny splecione niczym warkocz z tego, co realne, i z tego, co magiczne, prowadzą do odkrycia tajemnicy sięgającej wiele lat wstecz. "Czarne Miasto" jest niczym jeden z bohaterów powieści którego losy, od narodzin do śmierci, utkane są z legend, fragmentów starych kronik i chaosu sprzętów pozostawionych przez kolejne pokolenia. Rejestracja spotkania obędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu.
  • 24 listopada (wtorek), godz.18.00 (online) - autorskie spotkanie z Anną Meiser - autorką "Maria Halina Szulc – bytomianka ze Zbaraża. O życiu zapisanym w wierszach". Pani Anna opracowała zbiór wierszy Marii Haliny Szulc prawie już zapomnianej bytomskiej poetki. Wiersze Marii Szulcowej to opis jej życia, ale również historia i dzieje Polaków doświadczonych trudem wojny, którzy jak ona przybyli do miasta Bytom rozpoczynając nowe życie. Spotkanie organizowane w współpracy z Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicza - oddział w Bytomiu. Rejestracja spotkania obędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu.

Organizatorami Bytomskiej Jesieni Literackiej są Bytomskie Centrum Kultury orz Miasto Bytom, współorganizatorem: Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, partnerem: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Bytomia.

O kolejnych wydarzeniach będziemy Państwa informowali na bieżąco. 

Rozpoczyna się Bytomska Jesień Literacka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również