Wiadomości z Bytomia

Rozpoczyna się Bytomska Jesień Literacka

  • Dodano: 2020-11-23 06:30, aktualizacja: 2020-11-22 19:07

Po raz XIV Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na to niezwykłe wydarzenie, w tym roku z powodu trwającej pandemii w nieco innej formie, bo online.

W najbliższy poniedziałek i wtorek zaprasza się na dwa pierwsze spotkania:

  1. 23 listopada (poniedziałek), godz.18.00 (online) - autorskie spotkanie z Martą Knopik, autorką książki "Czarne Miasto". Książka to debiut literacki opowiada o losach śląskiej rodziny splecione niczym warkocz z tego, co realne, i z tego, co magiczne, prowadzą do odkrycia tajemnicy sięgającej wiele lat wstecz. "Czarne Miasto" jest niczym jeden z bohaterów powieści którego losy, od narodzin do śmierci, utkane są z legend, fragmentów starych kronik i chaosu sprzętów pozostawionych przez kolejne pokolenia. Rejestracja spotkania obędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu.
  • 24 listopada (wtorek), godz.18.00 (online) - autorskie spotkanie z Anną Meiser - autorką "Maria Halina Szulc – bytomianka ze Zbaraża. O życiu zapisanym w wierszach". Pani Anna opracowała zbiór wierszy Marii Haliny Szulc prawie już zapomnianej bytomskiej poetki. Wiersze Marii Szulcowej to opis jej życia, ale również historia i dzieje Polaków doświadczonych trudem wojny, którzy jak ona przybyli do miasta Bytom rozpoczynając nowe życie. Spotkanie organizowane w współpracy z Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicza - oddział w Bytomiu. Rejestracja spotkania obędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu.

Organizatorami Bytomskiej Jesieni Literackiej są Bytomskie Centrum Kultury orz Miasto Bytom, współorganizatorem: Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, partnerem: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Bytomia.

O kolejnych wydarzeniach będziemy Państwa informowali na bieżąco. 

Rozpoczyna się Bytomska Jesień Literacka

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.