Wiadomości z Bytomia

Rajza po Bytomiu

  • Dodano: 2018-04-25 11:00

W niedzielę 29 kwietnia br. zapraszamy na „Rajzę po Bytomiu" – jej pierwsza część będzie poświęcona legendarnemu nadburmistrzowi Bytomia Georgowi Brźningowi.

Plan wydarzenia:

  • 16.00 - wykład prof. Piotra Obrączki pt.: „Bruning budowniczy Bytomia", sala widowiskowa w Centrum Handlowym Agora w Bytomiu
  • 17.00 – spacer po Bytomiu
  • 18.00 - kawa w Cafe Silesia

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu tak pisze o swoim absolwencie:

Profesor Piotr Obrączka urodził się 24 września 1941r. w Bytomiu, gdzie do dzisiaj mieszka. W rodzinnym mieście ukończył Szkołę Podstawową Nr 4 im. Mikołaja Kopernika oraz LO im. Jana Smolenia. Studiował na WSP w Opolu, gdzie się również doktoryzował. W latach 1989-1991 był lektorem języka polskiego i kultury polskiej w Instytucie Kształcenia Tłumaczy Uniwersytetu Wiedeńskiego. Pod jego kierunkiem powstało 150 prac magisterskich oraz 5 rozpraw doktorskich. Był promotorem doktoratu Adama Hanuszkiewicza. Jest autorem ponad 170 publikacji, w tym 14 książek. Jego zainteresowania naukowe dotyczą literatury polskiej z okresu Młodej Polski oraz stosunków literackich polsko-niemieckich.

Profesor Obrączka w 2018r. otrzymał tytuł "Honorowego Obywatela Bytomia".

Szlak Magnatów Przemysłowych to pomysł na połączenie w jedną całość miejsc i historii związanych z magnatami, którzy odegrali kluczową rolę w uprzemysławianiu Górnego Śląska. Realizację pomysłu zainicjował cykl artykułów w Dzienniku Zachodnim.

Patronat: Halina Bieda radna sejmiku wojewódzkiego
Partner: Centrum Handlowe Agora, Gryfny Cafyj Cafe Silesia
Patronat medialny: Radio Piekary, profil facebookowy: „Bytom był i jest piękny"
Organizator: Szlak Magnatów Przemysłowych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również