Wiadomości z Bytomia

Ponad 7500 opraw świetlnych Taurona zostanie wymienionych

  • Dodano: 2021-03-10 06:30, aktualizacja: 2021-03-09 18:06

Projekt wymiany 7500 opraw oświetleniowych w Bytomiu na energooszczędne oświetlenie LED-owe był tematem poniedziałkowego, 8 marca spotkania władz miasta z przedstawicielami spółki Tauron Nowe Technologie SA.

Podczas spotkania omówiono zakres planowanych prac, ale także możliwość modernizacji i wymiany starych betonowych słupów

- Kontynuujemy działania, które podjęliśmy w naszym mieście, a związane z wymianą opraw oświetleniowych na energooszczędne. Warto podkreślić, że w poprzednich latach wymieniliśmy ponad 2500 opraw w miejskich latarniach - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. Wymiana i montaż opraw świetlnych należących do spółki Tauron SA w naszym mieście to inwestycja, która nie tylko poprawi jakość oświetlenia na miejskich drogach, ale również wpłynie na znaczne oszczędności - podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Podczas poniedziałkowego spotkania, w którym wzięli udział prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, zastępca prezydenta Michał Bieda, przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz spółki Tauron Nowe Technologie SA, omówiono planowaną wymianę w 2021 roku opraw oświetleniowych na energooszczędne ledowe, z uwzględnieniem wymiany oraz modernizacji części starych słupów betonowych, kwestię napraw oświetlenia ulicznego oraz gotowości służb energetycznych w razie wystąpienia awarii oświetlenia.

Po sfinalizowaniu rozmów z miastem, Tauron Nowe Technologie SA gotowy będzie do realizacji zadania i wymiany należącego do spółki oświetlenia.

Będzie to jedna z największych przeprowadzonych modernizacji oświetlenia w miastach, które obsługuje spółka

Warto dodać, że Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu przeprowadził modernizację miejskiego oświetlenia zarówno w 2019, jak również w 2020 roku. Dzięki inwestycji w nowe oświetlenie miasto zyskało oszczędności. Zmalały koszty energii elektrycznej, ale dodatkowe oszczędności przyniosło także wprowadzenie redukcji mocy w godzinach późnonocnych, kiedy ruch samochodów i pieszych jest znikomy. Wymiana ponad 7,5 tys. opraw należących do Tauronu również wpłynie na kolejne oszczędności, ale przede wszystkim poprawę widoczność, a tym samym bezpieczeństwa na bytomskich drogach. Tym samym realizacja projektu oznacza, że całe oświetlenie dróg publicznych w Bytomiu będzie wymienione na nowoczesne i ekologiczne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również