Wiadomości z Bytomia

Kolejna inwestycja sportowa już w tym roku. Rozstrzygnięto przetarg na budowę rolkowiska

  • Dodano: 2021-03-09 06:30, aktualizacja: 2021-03-08 17:13

Budowa nowego lodowiska to niejedyna inwestycja, jaka zrealizowana zostanie przy ulicy Pułaskiego w Bytomiu.

Jeszcze w tym roku obok hali powstanie nie tylko nowoczesne rolkowisko, ale również boisko wielofunkcyjne, dwutorowa bieżnia oraz park do street workoutu

Inwestycję wartą blisko 3 mln zł zrealizuje wyłonione w przetargu Konsorcjum dwóch firm, którego liderem jest Meritum Grupa Budowlana Sp z o.o. Sk.

- Budowa wodnego placu zabaw w Parku Kachla oraz rolkowiska przy ul. Pułaskiego to inwestycje, o które upominali się mieszkańcy w ramach dwóch ostatnich edycji budżetu obywatelskiego - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Dzięki pozyskanemu przez miasto dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jeszcze w tym roku z obydwu inwestycji będą mogli skorzystać mieszkańcy naszego miasta - podkreśla Mariusz Wołosz.

Budowa rolkowiska podzielona została na dwa etapy

W pierwszym etapie wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał opracować dokumentację projektową, projekt budowlany, a także uzyskać stosowne decyzje administracyjne i pozwolenie na budowę. W drugiej części wykonawca przystąpi do robót budowlanych na podstawie opracowanej i zaakceptowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji dokumentacji projektowej. Warto dodać, że konsorcjum dwóch firm: Meritum Grupa Budowlana Sp z o.o. Sk. - lider konsorcjum oraz partner firma Maciej Chowan, na realizację obydwu etapów inwestycji będzie miało czas do 30 listopada 2021 roku.

W ramach realizowanej inwestycji powstanie obok rolkowiska o szerokości minimum 4 m, również boisko wielofunkcyjne o nawierzchni tartanowej o wymiarach 40 na 20 m, park do street workoutu, bieżnia dwutorowa oraz stoły do ping-ponga i gry w szachy. Teren, na którym realizowana będzie inwestycja zostanie ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w piłkochwyty i ławki, a na obiekcie powstanie również zaplecze sanitarno - gospodarcze.

Warto dodać, że rolkowisko oraz obiekty mu towarzyszące powstaną tuż obok nowego lodowiska, dzięki czemu mieszkańcy Bytomia będą mogli korzystać z miejsc parkingowych, które powstaną tutaj na potrzeby nowej hali lodowiska im. Braci Nikodemowiczów.

Kolejna inwestycja sportowa już w tym roku. Rozstrzygnięto przetarg na budowę rolkowiska

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.