Wiadomości z Bytomia

Kolejna inwestycja sportowa już w tym roku. Rozstrzygnięto przetarg na budowę rolkowiska

  • Dodano: 2021-03-09 06:30, aktualizacja: 2021-03-08 17:13

Budowa nowego lodowiska to niejedyna inwestycja, jaka zrealizowana zostanie przy ulicy Pułaskiego w Bytomiu.

Jeszcze w tym roku obok hali powstanie nie tylko nowoczesne rolkowisko, ale również boisko wielofunkcyjne, dwutorowa bieżnia oraz park do street workoutu

Inwestycję wartą blisko 3 mln zł zrealizuje wyłonione w przetargu Konsorcjum dwóch firm, którego liderem jest Meritum Grupa Budowlana Sp z o.o. Sk.

- Budowa wodnego placu zabaw w Parku Kachla oraz rolkowiska przy ul. Pułaskiego to inwestycje, o które upominali się mieszkańcy w ramach dwóch ostatnich edycji budżetu obywatelskiego - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Dzięki pozyskanemu przez miasto dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jeszcze w tym roku z obydwu inwestycji będą mogli skorzystać mieszkańcy naszego miasta - podkreśla Mariusz Wołosz.

Budowa rolkowiska podzielona została na dwa etapy

W pierwszym etapie wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał opracować dokumentację projektową, projekt budowlany, a także uzyskać stosowne decyzje administracyjne i pozwolenie na budowę. W drugiej części wykonawca przystąpi do robót budowlanych na podstawie opracowanej i zaakceptowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji dokumentacji projektowej. Warto dodać, że konsorcjum dwóch firm: Meritum Grupa Budowlana Sp z o.o. Sk. - lider konsorcjum oraz partner firma Maciej Chowan, na realizację obydwu etapów inwestycji będzie miało czas do 30 listopada 2021 roku.

W ramach realizowanej inwestycji powstanie obok rolkowiska o szerokości minimum 4 m, również boisko wielofunkcyjne o nawierzchni tartanowej o wymiarach 40 na 20 m, park do street workoutu, bieżnia dwutorowa oraz stoły do ping-ponga i gry w szachy. Teren, na którym realizowana będzie inwestycja zostanie ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w piłkochwyty i ławki, a na obiekcie powstanie również zaplecze sanitarno - gospodarcze.

Warto dodać, że rolkowisko oraz obiekty mu towarzyszące powstaną tuż obok nowego lodowiska, dzięki czemu mieszkańcy Bytomia będą mogli korzystać z miejsc parkingowych, które powstaną tutaj na potrzeby nowej hali lodowiska im. Braci Nikodemowiczów.

Kolejna inwestycja sportowa już w tym roku. Rozstrzygnięto przetarg na budowę rolkowiska

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.