Wiadomości z Bytomia

Pomogli Sebastianowi

  • Dodano: 2019-06-11 10:45

16-letni Sebastian cierpi na zanik mięśni. Jedynym ratunkiem jest bardzo kosztowna terapia komórkami macierzystymi. Aby mu pomoc, w sobotę odbył się koncert charytatywny połączony z licytacją.

Sebastian Rot przestał chodzić 8 lat temu

Teraz nie ma nawet siły samodzielnie poruszać się na wózku inwalidzkim. Korzysta więc z wózka elektrycznego, aby choć trochę poczuć się samodzielnym. Jego możliwości ogranicza choroba Duchenne’a, czyli najcięższy przypadek zaniku mięśni. Jedynym ratunkiem jest terapia komórkami macierzystymi, niestety, leczenie jest bardzo kosztowne.

W ramach akcji charytatywnej, która odbyła się w sobotę w Agorze Bytom, przygotowano moc atrakcji: występy młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, dzieciaków ze Szkoły Tańca i Pływania "Happy Fitt". 

Mariusz Kałamaga przeprowadził licytację koszulek piłkarzy

Wystąpił bytomski kabaret Amelijush oraz Natalia Zastępa - finalistka The Voice of Poland i zespół Dym KNF. Wśród atrakcji znalazły się także spotkania z zawodnikami Polonii Bytom i Akademii Przedszkolaków, a także stanowiska z pysznymi ciastami i  atrakcjami dla dzieci. W licytacji wziął udział prezydent Mariusz Wołosz.

Organizatorem wydarzenia byli najemcy Agory Bytom: Bistro Do Syta, Pierogarnia, Kawiarnia Pod Różą i Niezły Kocioł we współpracy z Radną Miasta Bytomia Iwoną Pakosz oraz nauczycielem ZSTiO  Witoldem Krieserem.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.