Wiadomości z Bytomia

Pomogli Sebastianowi

  • Dodano: 2019-06-11 10:45

16-letni Sebastian cierpi na zanik mięśni. Jedynym ratunkiem jest bardzo kosztowna terapia komórkami macierzystymi. Aby mu pomoc, w sobotę odbył się koncert charytatywny połączony z licytacją.

Sebastian Rot przestał chodzić 8 lat temu

Teraz nie ma nawet siły samodzielnie poruszać się na wózku inwalidzkim. Korzysta więc z wózka elektrycznego, aby choć trochę poczuć się samodzielnym. Jego możliwości ogranicza choroba Duchenne’a, czyli najcięższy przypadek zaniku mięśni. Jedynym ratunkiem jest terapia komórkami macierzystymi, niestety, leczenie jest bardzo kosztowne.

W ramach akcji charytatywnej, która odbyła się w sobotę w Agorze Bytom, przygotowano moc atrakcji: występy młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, dzieciaków ze Szkoły Tańca i Pływania "Happy Fitt". 

Mariusz Kałamaga przeprowadził licytację koszulek piłkarzy

Wystąpił bytomski kabaret Amelijush oraz Natalia Zastępa - finalistka The Voice of Poland i zespół Dym KNF. Wśród atrakcji znalazły się także spotkania z zawodnikami Polonii Bytom i Akademii Przedszkolaków, a także stanowiska z pysznymi ciastami i  atrakcjami dla dzieci. W licytacji wziął udział prezydent Mariusz Wołosz.

Organizatorem wydarzenia byli najemcy Agory Bytom: Bistro Do Syta, Pierogarnia, Kawiarnia Pod Różą i Niezły Kocioł we współpracy z Radną Miasta Bytomia Iwoną Pakosz oraz nauczycielem ZSTiO  Witoldem Krieserem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również