Wiadomości z Bytomia

Policyjny Mikołaj zawitał do bytomskiej noclegowni. Bezdomni otrzymali wyjątkowe prezenty

  • Dodano: 2022-12-07 11:15

We wtorek 6 grudnia „Mikołaj” zawitał w bytomskiej noclegowni przy ulicy Kosynierów. O prezenty, które przydadzą się podczas zimy osobom bez dachu nad głową, postarał się dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Bytomiu. Z jego inicjatywy bezdomni otrzymali ciepłe czapki, szaliki, swetry i kurtki.

Policjanci co roku kontrolują i sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni, pomagają i zachęcają do korzystania z noclegowni. Jednak w tym roku bytomscy stróże prawa postanowili zorganizować dodatkową pomoc i niespodziankę dla osób najbiedniejszych i bez dachu nad głową.

We wtorek z samego rana mundurowi odwiedzili podopiecznych noclegowni przy ulicy Kosynierów w Bytomiu. Policjanci rozdawali bezdomnym ciepłe czapki, szaliki, swetry i kurtki, które w czasie zimy dla osób przebywających całymi dniami w niekorzystnych warunkach atmosferycznych są niezbędne.

Pomoc najbiedniejszym była możliwa dzięki policjantom z Komisariatu Policji I w Bytomiu i inicjatywie dzielnicowego aspiranta sztabowego Piotra Schoppa. Stróże prawa z komisariatu w Miechowicach zorganizowali ciepłą odzież dla bezdomnych.

Policyjny Mikołaj zawitał do bytomskiej noclegowni. Bezdomni otrzymali wyjątkowe prezenty

W przedsięwzięciu pomogła również pani Basia, emerytka, której pasją jest dzierganie na drutach. Kobieta własnoręcznie wykonała ponad 60 czapek i przekazała je dzielnicowemu dla potrzebujących.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Przypominamy, że działa specjalna, całodobowa infolinia obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Osoba bezdomna wymagająca pomocy". (Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112, 986 lub 999).

prezenty dla bezdomnych policja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również