Wiadomości z Bytomia

Policyjny Mikołaj zawitał do bytomskiej noclegowni. Bezdomni otrzymali wyjątkowe prezenty

  • Dodano: 2022-12-07 11:15

We wtorek 6 grudnia „Mikołaj” zawitał w bytomskiej noclegowni przy ulicy Kosynierów. O prezenty, które przydadzą się podczas zimy osobom bez dachu nad głową, postarał się dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Bytomiu. Z jego inicjatywy bezdomni otrzymali ciepłe czapki, szaliki, swetry i kurtki.

Policjanci co roku kontrolują i sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni, pomagają i zachęcają do korzystania z noclegowni. Jednak w tym roku bytomscy stróże prawa postanowili zorganizować dodatkową pomoc i niespodziankę dla osób najbiedniejszych i bez dachu nad głową.

We wtorek z samego rana mundurowi odwiedzili podopiecznych noclegowni przy ulicy Kosynierów w Bytomiu. Policjanci rozdawali bezdomnym ciepłe czapki, szaliki, swetry i kurtki, które w czasie zimy dla osób przebywających całymi dniami w niekorzystnych warunkach atmosferycznych są niezbędne.

Pomoc najbiedniejszym była możliwa dzięki policjantom z Komisariatu Policji I w Bytomiu i inicjatywie dzielnicowego aspiranta sztabowego Piotra Schoppa. Stróże prawa z komisariatu w Miechowicach zorganizowali ciepłą odzież dla bezdomnych.

Policyjny Mikołaj zawitał do bytomskiej noclegowni. Bezdomni otrzymali wyjątkowe prezenty

W przedsięwzięciu pomogła również pani Basia, emerytka, której pasją jest dzierganie na drutach. Kobieta własnoręcznie wykonała ponad 60 czapek i przekazała je dzielnicowemu dla potrzebujących.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Przypominamy, że działa specjalna, całodobowa infolinia obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Osoba bezdomna wymagająca pomocy". (Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112, 986 lub 999).

prezenty dla bezdomnych policja

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również