Wiadomości z Bytomia

Pijany kierowca opla spadł ze skarpy przy ul. Chorzowskiej w Bytomiu

 • Dodano: 2020-07-13 11:15

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca opla, który utracił panowanie nad pojazdem i najechał na ogrodzenie, a następnie spadł ze skarpy na parking hipermarketu. Do zdarzenia doszło nad ranem przy ul. Chorzowskiej. Nieodpowiedzialny kierowca nie straci jednak prawa jazdy, ponieważ go nie posiadał. Grozi mu jednak kara 2 lat więzienia.

Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w piątek nad ranem przy ul. Chorzowskiej

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący oplem utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie, a następnie spadł ze skarpy na parking hipermarketu. Jak się okazało, 21-letni kierowca był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Nieodpowiedzialny bytomianin nie straci jednak prawa jazdy, ponieważ go nie posiadał. Kierowca i pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd.

Grozi mu kara 2 lat więzienia

Jazda w stanie nietrzeźwości jest wręcz śmiertelnym zagrożeniem zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Oprócz tego już za samo prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grożą surowe konsekwencje, z karą więzienia włącznie.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

 • Długoletni pracownik Obi

  Podziękujcie bezmózgi Panu Dariuszowi, vice dyrektorowi obi na Łagiewnikach ze lata temu kazał tam składować styropian.

  • Długoletni pracownik Obi
   2020-07-14 22:12
  • Ocena:
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.