Wiadomości z Bytomia

BO Bytom: bytomianie konsultują pomysły i składają wnioski

  • Dodano: 2020-07-13 11:00

Jeszcze do 24 lipca mieszkańcy naszego miasta mogą zgłaszać swoje propozycje w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Wpływają już pierwsze wnioski, a pełne ręce roboty mają pracownicy merytoryczni, którzy pomagają wnioskodawcom w przebrnięciu przez formalności.

Nowością tegorocznej edycji BO Bytom jest konieczność konsultacji projektu swoich pomysłów z pracownikami merytorycznymi poszczególnych komórek Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Urzędnicy pomagają nie tylko uzyskać informacje związane np. z własnością gruntów, ale też kwestiami konserwatorskimi czy zgodnością projektu z planami zagospodarowania przestrzennego.

Wnioskodawcy chętnie korzystają z pomocy urzędników. Codziennie wpływają do nas zapytania dotyczące różnych spraw związanych z przygotowaniem dokumentów. Bytomianie wiedzą już, że kompleksowo opracowany projekt ma większe szanse na pozytywną weryfikację - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Przypomnijmy, że aby złożyć swój projekt niezbędne jest zebranie minimum 50 podpisów od osób, które poprą naszą inicjatywę. Wniosek należy złożyć wraz z wypełnioną listą, którą można pobrać tutaj. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców do tegorocznych zasad głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego wprowadzono zmianę dotyczącą liczby oddanych głosów.

Każdy uprawniony do głosowania dysponuje dwoma głosami, dzięki czemu będzie mógł oddać swój głos na dwa projekty: jeden głos na projekty o wartości od 500 tys. zł do 2 mln zł - do wyczerpania kwoty 2 mln zł jeden głos na projekt o wartości poniżej 500 tys. zł - do wyczerpania puli środków przewidzianych w budżecie miasta na BBO po uwzględnieniu projektów wybranych w pierwszym progu kwotowym.

BO Bytom: bytomianie konsultują pomysły i składają wnioski
Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również