Wiadomości z Bytomia

Od poniedziałku można odebrać węgiel kupiony od gminy po preferencyjnych cenach

  • Dodano: 2022-11-27 06:15, aktualizacja: 2022-11-27 16:31

Bytom przystąpił do programu, w ramach którego uprawnieni mieszkańcy będą mogli kupić węgiel od gminy po preferencyjnej cenie 1900 zł brutto za tonę. Od czwartku, 24 listopada osoby, których wnioski o zakup węgla zostały rozpatrzone pozytywnie, mogą zapłacić za węgiel w kasie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (gotówką lub kartą płatniczą).

Następnie, w terminie wyznaczonym przez MOPR oraz z fakturą i informacją o uprawnieniach do zakupu węgla wystawioną przez MOPR mieszkańcy będą mogli odebrać węgiel w składzie Węglokoksu Kraj SA - KWK Bobrek-Piekary Śląskie przy ul. Konstytucji 76 w Bytomiu.

Dystrybucja węgla rozpocznie się w poniedziałek, 28 listopada. Dotychczas do MOPR wpłynęło 468 wniosków dotyczących zakupu po preferencyjnej cenie paliwa stałego dla gospodarstw domowych, z czego zweryfikowano już pozytywnie 391.

Jak odebrać węgiel?

Od czwartku, 24 listopada osoby, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone i otrzymały potwierdzenie posiadania uprawnienia, mogą zapłacić za węgiel w kasie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (gotówką lub kartą płatniczą) i następnie z fakturą i informacją o uprawnieniach do zakupu węgla wystawioną przez MOPR w wyznaczonym przez placówkę terminie zgłosić się w punkcie przy bramie towarowej składu Węglokoks Kraj SA - KWK Bobrek przy ul. Konstytucji 76. Dystrybucja węgla rozpocznie się w poniedziałek, 28 listopada.

Węgiel będzie wydawany od poniedziałku do piątku dla 25 osób dziennie.

Gmina nie organizuje transportu ze składu węgla do gospodarstwa domowego - mieszkańcy powinni zadbać o transport węgla we własnym zakresie.

W tym roku, w pierwszej turze, miasto zamówiło 700 ton węgla (kostka, orzech i ekogroszek) wydobyty przez KWK Bobrek.

Węgiel w preferencyjnej cenie przysługuje:

  • gospodarstwom domowym, którym wypłacony został dodatek węglowy;
  • gospodarstwom domowym, których wniosek o dodatek węglowy został pozytywnie rozpatrzony;
  • gospodarstwom domowym, które złożyły wniosek o wypłatę dodatku węglowego i spełniają warunki wskazane w ustawie o dodatku węglowym;
  • gospodarstwom domowym, które wskazały węgiel jako podstawowe źródło ciepła w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Możliwość zakupu węgla po preferencyjnej cenie nie będzie dotyczyła osób, które nabyły węgiel w cenie niższej niż 2 tys. zł brutto za tonę w sezonie grzewczym 2022/2023 - mieszkańcy będą zobowiązani do złożenia stosownej deklaracji pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Formularze wniosków dostępne są online [LINK] oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

Wnioski należy składać:

  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej - wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym,
  •  tradycyjnie (papierowo) wnioski są przyjmowane w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 21 pokój nr 5 lub 6,
  • od poniedziałku do piątku w godzinach: - poniedziałek: 8:00-16:30 - wtorek-czwartek: 8:00-15:00 - piątek: 8:00-13:30.
węgiel bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również