Wiadomości z Bytomia

Obsunęła się skarpa wadliwie wykonanego boiska przy ul. Piłkarskiej

  • Dodano: 2020-07-29 11:00

Boisko przy ul. Piłkarskiej, które zostało oddane do użytku w 2018 roku zostało wyłączone z użytkowania. Powodem jest obsunięcie skarpy boiska.

Do zdarzenia doszło wskutek ulewnego deszczu w nocy z 26 na 27 lipca

Do czasu naprawy boisko przy ul. Piłkarskiej zostało zabezpieczone i wyłączone z użytkowania. Zdajemy sobie sprawę, że grupy piłkarskie Polonii Bytom trenujące na tym obiekcie będą musiały korzystać z innych obiektów, jednak względy bezpieczeństwa są dla nas najważniejsze – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Przypomnijmy, że już w kwietniu 2019 roku potwierdzone zostało obniżenie części terenu boiska treningowego, odchylenie elementów ogrodzenia od pionu, a także wychylenie się muru oporowego. Wówczas zarządca obiektu – Bytomski Sport Sp. z o.o. wezwał wykonawcę – firmę S-Sport do usunięcia powstałych uszkodzeń na koszt wykonawcy oraz wskazanie przyczyn powstałej usterki.

Kiedy zostały stwierdzone uszkodzenia na boisku przy ul. Piłkarskiej wezwaliśmy wykonawcę – firmę S-Sport – do natychmiastowego usunięcia powstałych usterek. Początkowo firma deklarowała przystąpienie do naprawy, prosząc o przesunięcie terminu, jednak nigdy nie podjęła jakichkolwiek działań – mówi Sławomir Kamiński, prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytomia.

Brak reakcji i kontaktu ze strony S-Sport spowodował, że wystąpiliśmy do ubezpieczyciela o uruchomienie środków z gwarancji należytego wykonania obiektu. Przekazane środki z gwarancji wystarczyły jednak tylko na wykonanie szczegółowej ekspertyzy, która wskazała powody i potwierdziła nieprawidłowości przy budowie obiektu. Dokonano również częściowego zabezpieczenia terenu – zgodnie z nakazem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – podkreśla Sławomir Kamiński.

Stan uszkodzonego boiska, z którego na co dzień korzystały dzieci i młodzież oraz seniorska drużyna Polonii Bytom uległ znacznemu pogorszeniu w wyniku ulewy w nocy z 26 na 27 lipca. Obfite deszcze spowodowały dalsze obsunięcie skarpy i naruszenie konstrukcji boiska, dlatego konieczne było jego zamknięcie i zabezpieczenie.

We wtorek, 28 lipca odbyła się wizja lokalna na boisku przy ul. Piłkarskiej z udziałem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego, który ma wydać dyspozycje związane z dalszym użytkowaniem obiektu.

Musimy teraz oszacować koszt prac i prawdopodobnie ogłosić przetarg, aby wyłonić firmę, która wykonane prace naprawcze – mówi Sławomir Kamiński, prezes BS Polonia Bytom Sp. z o.o. Na razie nie jesteśmy w stanie ocenić jak długo będzie wyłączone boisko z użytkowania. Zrobimy wszystko, aby zapewnić grupom piłkarskim Polonii Bytom zastępcze obiekty to trenowania – dodaje Sławomir Kamiński.

Warto podkreślić, że boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej zostało oddane do użytku latem 2018 roku. Koszt tej inwestycji, który wyniósł około 3,5 mln zł wspólnie poniosły gmina Bytom i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

fot. BS Polonia Bytom Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również