Wiadomości z Bytomia

Młodzicy zdobyli medale w brydżu

• Dodano: 2020-10-13 13:30

Dwa złote i dwa srebrne krążki Mistrzostw Polski Młodzików w brydżu sportowym wywalczyli zawodnicy Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu.

W dniach 8-11 października w Hotelu Senator w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Znakomicie wypadli w nich brydżiści MDK nr 1 w Bytomiu. W czwartek złoty medal zdobyła Marianna Pantak w konkurencji par mikstowych w głównej kategorii U15 razem z Jakubem Marekwicą z BBTS Bielsko Biała. W piątek miłą niespodziankę sprawił Oliwer Rubach, który zajął drugie miejsce w turnieju par open w najmłodszej kategorii U10.

W niedzielę Marianna Pantak również zdobyła złoto w turnieju dziewcząt U15, a Oliwer Rubach wywalczył drugi srebrny medal w rywalizacji chłopców U10. Trenerem młodych brydżystów jest Jerzy Matura, który od lat prowadzi w MDK nr 1 w Bytomiu sekcję brydża sportowego.