Wiadomości z Bytomia

Zakłócali ciszę nocną w Bytomiu. Policja zatrzymała poszukiwanego 30-latka

  • Dodano: 2025-05-27 10:30

Mundurowi z bytomskiej czwórki podczas interwencji domowej zatrzymali poszukiwanego 30-latka. Mężczyzna wraz z 24-latką zakłócali spoczynek nocny. Przed przybyciem patrolu obydwoje uciekli z mieszkania, jednak ich awantura trwała nadal. Stróże prawa namierzyli ich i ukarali mandatami, a 30-letni poszukiwany został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Policja przypomina, że osoba zakłócająca spokój, w tym spoczynek nocny musi liczyć się z konsekwencjami takimi jak mandat lub areszt.

Para zakłócająca ciszę nocną ukarana mandatami

Dziś w nocy, tuż przed godziną 1 policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca dzielnicy Szombierki dotyczące awantury domowej.

Osoby, które głośną kłótnią zakłócały spoczynek nocny, oddaliły się z mieszkania przed przybyciem policyjnego patrolu. Mundurowi rozpoczęli penetrację terenu, podczas której w pewnym momencie usłyszeli krzyki. Były to jak się okazało te same osoby, które wcześniej wybiegły z mieszkania. 30-latek i 24-latką nadal się awanturowali. Obydwoje byli agresywni słownie, nie szczędzili słów nieprzyzwoitych i obydwoje zostali ukarani mandatami karnymi.

Mężczyzna był poszukiwany

Podczas dokonania sprawdzeń w policyjnych systemach policjanci ustalili, że mężczyzna był poszukiwany. 30-latek został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.

Zakłócanie spoczynku nocnego - konsekwencje

Policja przypomina, że osoba zakłócająca spokój, w tym spoczynek nocny musi liczyć się z konsekwencjami. Za zakłócenie spokoju grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych, do 30 dni aresztu lub ograniczenie wolności.

Zakłócenie spoczynku nocnego polega na uniemożliwieniu, przynajmniej jednej osobie, odpoczęcia w ciszy, która obowiązuje od godziny 22:00 do 6:00. Czas odpoczynku nocnego może być unormowany inaczej przez uprawniony do tego organ. Odpoczynek ten nie musi przejawiać się w formie snu, nie ma większego znaczenia czy sen został przerwany, czy też nie. Może on polegać między innymi na czytaniu książek. Zakłócenie może być spowodowane głośnym słuchaniem muzyki, krzykiem, brakiem reakcji posiadacza psa na jego uporczywe szczekanie, czy też innym głośnym zachowaniem w miejscach, gdzie oczekuje się ciszy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również