Wiadomości z Bytomia

Nowy rok szkolny w cieniu epidemii

  • Dodano: 2020-09-02 08:45, aktualizacja: 2020-09-01 21:00

Po ponad półrocznej przerwie do szkół powróciło życie. Dźwięk pierwszego dzwonka usłyszało dziś /1 września/ ponad 16 tysięcy bytomskich uczniów. Choć ze względu na epidemię nie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku, prezydent Mariusz Wołosz złożył życzenia uczniom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty.

Przed nami nowy rok szkolny i nowe wyzwania nie tylko związane z edukacją, ale też z zapewnieniem bezpieczeństwa i sprawnego funkcjonowania w czasach epidemii. Nie traćmy czujności, ale nie traćmy też radości z tej wielkiej przygody, jaką jest szkoła. Z troską o siebie nawzajem i dyscypliną przetrwamy ten trudny czas – mówi prezydent Mariusz Wołosz.
 

Dla wielu uczniów dzisiejszy dzień jest szczególnie wyjątkowy – szkolny dzwonek po raz pierwszy zabrzmiał dla 1275 pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych. Przypomnijmy, że podstawowym modelem funkcjonowania szkół są ruszające od środy, 2 września zajęcia stacjonarne. Jednak zgodnie z ministerialnymi wytycznymi, przy większym zagrożeniu epidemicznym, będzie też możliwy inny sposób organizacji i pracy.

W Bytomiu działa około 40 szkół, a decyzja, jak będzie wyglądała w nich organizacja pracy leży w kompetencjach ich dyrektorów. Jedno jest pewne, musimy zrobić wszystko ,by zapewnić bezpieczeństwo uczniom, rodziców, ale też kadrze pedagogicznej i pracownikom administracji – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.


Ze specjalnej puli budżetowej zarezerwowanej na zarządzanie kryzysowe, gmina Bytom przekazała szkołom i przedszkolom ponad 290 tys. zł. na zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie wirusa SARS Cov2. Za te kwotę zakupiono tak potrzebne w placówkach środki dezynfekcyjne i ochrony osobistej, jak maseczki i przyłbice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.