Wiadomości z Bytomia

Młodzi adepci judo zaprezentowali swoje umiejętności

  • Dodano: 2018-10-29 09:15

Bytom to już piąte miasto na Górnym Śląsku, w którym odbyły się zawody judo w ramach Śląskiej Ligi Judo.

W sobotę, 27 października w Hali na Skarpie swoje umiejętności zaprezentowało ponad 600 młodych judoków i judoczek, którzy nie tylko mogli zmierzyć się z rówieśnikami, ale zdobyć również cenne doświadczenie.

Śląska Liga Judo to cykl sześciu treningów z walkami treningowymi tzw. randori, które są sędziowane w oparciu o przepisy Polskiego Związku Judo, a ich formuła ma przybliżać dzieciom jedną z najpiękniejszych dyscyplin sportowych. Zawody w ramach Śląskiej Ligi Judo odbyły się już w Ożarowicach, Piekarach Śląskich, Radzionkowie, Koszęcinie i w Bytomiu. Dzisiaj, 27 października w Hali na Skarpie zaprezentowali się młodzi adepci judo z wielu śląskich miast, między innymi: kluby z Bytomia /UKS 33 Bytom, Feniks Bytom, Czarni Bytom/, Katowic, Tych, Gliwic, Piekar Śląskich, Radzionkowa, Świętochłowic czy Opola.

Na matach zobaczyliśmy dzieci z roczników 2013 – 2006 i starsze, które nie tylko zaprezentowały swoje umiejętności, ale miały również okazję do sprawdzenia formy z rówieśnikami. Cel imprezy to przede wszystkim szkolenie dzieci i młodzieży oraz możliwość zdobycia doświadczenia, które ma zaprocentować w przyszłości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.