Wiadomości z Bytomia

Mieszkaniec Bytomia uniemożliwił ucieczkę nietrzeźwej sprawczyni kolizji

  • Dodano: 2021-12-13 07:00, aktualizacja: 2021-12-12 20:42

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji Pana Rafała nietrzeźwa kierująca nie odjechała z miejsca kolizji, którą spowodowała.

Inspektor Andrzej Brzozowski Komendant Miejski Policji w Bytomiu wraz ze swoim zastępcą podinspektorem Damianem Radziejowskim serdecznie podziękowali Panu Rafałowi. Mieszkaniec Bytomia wykazał się wzorową obywatelską postawą, dzięki której zatrzymano nietrzeźwą kierującą. 28 listopada na Stroszku w Bytomiu samochód Ford zjechał na chodnik i uderzył w stojący znak drogowy. Pan Rafał usłyszał huk i widząc, co się stało, bez wahania podszedł do pojazdu.

Bohaterska postawa

W aucie znajdowała się kobieta, która bezskutecznie próbowała uruchomić samochód. Jej bełkotliwa mowa i silna woń alkoholu zdradziły, że jest nietrzeźwa. Wówczas Pan Rafał zabrał kluczyki ze stacyjki i udaremnił kobiecie ucieczkę z miejsca zdarzenia. Poprosił również przechodniów o powiadomienie Policji. Mundurowi po przybyciu na miejsce zatrzymali kobietę, która jak się później okazało, po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w swoim organizmie miała ponad dwa i pół promila. Można sobie wyobrazić, co mogłoby się wydarzyć, gdyby nie zdecydowana reakcja Pana Rafała. Takie praworządne zachowanie stanowi przykład do naśladowania i jest dowodem na brak przyzwolenia i akceptacji na popełniane przestępstwo. Doskonale wpisuje się w myśl kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz".

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również