Wiadomości z Bytomia

Buble w nowym rozkładzie jazdy Kolei Śląskich? Pasażerowie z Bytomia pokazują je palcami

  • Dodano: 2021-12-10 08:30, aktualizacja: 2021-12-10 08:34

Od niedzieli nowe połączenia kolejowe na Śląsku na trasach Bytom-Gliwice i Sławków-Katowice.

I choć jeszcze pociągi nie ruszyły, to mieszkańcy już mają zastrzeżenia do niektórych rozkładów jazdy. Zwracają uwagę między innymi na problemy komunikacyjne. Bo na przykład pociąg Kolei Śląskich z Gliwic przyjeżdża do Bytomia o godzinie 16:23, ale do pociągu tych samych Kolei Śląskich w kierunku Tarnowskich Gór pasażer tego pierwszego już się nie przesiądzie bo ten odjeżdża... trzy minuty wcześniej.

Mogą powstać tego typu błędy czy pomyłki. Będziemy zwracać uwagę na to przewoźnikom podczas planowania kolejnych zamknięciowych rozkładów jazdy, żeby to uzupełnić. Dodałbym tylko, że bardzo nam zależy na tym, żeby zwłaszcza mieszkańców Bytomia kolejowo skomunikować w Gliwicach zresztą sieci kolejowej – mówi Wojciech Dinges, z-ca dyrektora Departamentu Komunikacji i Transportu GZM.

Metropolia poinformowała także o planowanych inwestycjach i złożonych wnioskach do programu Kolej Plus. Wśród nich są między innymi odtworzenie połączenia Pyskowice-Pyskowice Miasto, odtworzenie odcinka Gliwice-Ruda Kochłowice, czy przywrócenie ruchu pasażerskiego na linii z Ligoty poprzez Ochojec, Murcki i Kostuchnę w Katowicach.

Wszystkie wnioski, które złożyliśmy zostały wybrane z koncepcji Kolei Metropolitalnej, uznane jako bardzo istotne z punktu widzenia funkcjonowania przyszłej kolei, więc te wnioski, wszystkie, które zostały złożone, mamy nadzieję, że zostaną zrealizowane. Oczywiście decyzja o tym, które zostaną zrealizowane zależy od oceny, która będzie prowadzona przez PKP PLK – mówi Grzegorz Kwitek, członek zarządu GZM.

Przywrócenie połączenia Bytom-Gliwice zostanie sfinansowane w całości przez GZM. Koszt to 5,2 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również