Wiadomości z Bytomia

Miasto pozyskało 310 tys. zł na poprawę warunków dla osób niepełnosprawnych

  • Dodano: 2021-07-28 07:00, aktualizacja: 2021-07-27 21:53

Modernizacja tarasu w Środowiskowym Domu Samopomocy „Integracja” w Bytomiu oraz remont i modernizacja elewacji budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej.

To dwie ważne inwestycje, jakie zrealizowane zostaną dzięki pozyskanemu przez miasto dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 310 tys. zł. Dzisiaj, 27 lipca w Katowicach prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podpisał w siedzibie PRFON umowy na dofinansowanie. Warto podkreślić, że to maksymalne dofinansowanie, jakie mogliśmy pozyskać na realizację tych inwestycji.

- Cieszę się, że nasze miasto pozyskało kolejne środki zewnętrzne, tym razem w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” realizowanego przez PFRON. Przeznaczymy je na inwestycje mające na celu poprawę warunków funkcjonowania osób niepełnosprawnych oraz likwidację barier architektonicznych - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Z puli 310 tys. zł dofinansowania 150 tys. zł przeznaczone zostanie na modernizację tarasu wraz z podjazdem celem przystosowania dla osób niepełnosprawnych w Środowiskowym Domu Samopomocy „Integracja” przy ul. Karpackiej w Bytomiu. W ramach inwestycji wykonana zostanie modernizacja tarasu wraz z pochylnią oraz ich przystosowanie do korzystania przez osoby niepełnosprawne poprzez montaż balustrad, co będzie miało wpływ na poprawę bezpieczeństwa 47 podopiecznym ośrodka, którzy korzystają z niego na co dzień.

Pozostałe 160 tys. zł przeznaczone zostanie na remont i modernizację elewacji budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera w Bytomiu-Stroszku prowadzonego przez Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej. W ramach inwestycji wykonany zostanie remont i modernizacja elewacji budynku terapeutycznego w tym naprawa gzymsów oraz poprawa estetyki obiektu, w którym prowadzona jest działalność terapeutyczna dla 85 podopiecznych ośrodka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również