Wiadomości z Bytomia

Miasto pozyskało 310 tys. zł na poprawę warunków dla osób niepełnosprawnych

  • Dodano: 2021-07-28 07:00, aktualizacja: 2021-07-27 21:53

Modernizacja tarasu w Środowiskowym Domu Samopomocy „Integracja” w Bytomiu oraz remont i modernizacja elewacji budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej.

To dwie ważne inwestycje, jakie zrealizowane zostaną dzięki pozyskanemu przez miasto dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 310 tys. zł. Dzisiaj, 27 lipca w Katowicach prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podpisał w siedzibie PRFON umowy na dofinansowanie. Warto podkreślić, że to maksymalne dofinansowanie, jakie mogliśmy pozyskać na realizację tych inwestycji.

- Cieszę się, że nasze miasto pozyskało kolejne środki zewnętrzne, tym razem w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” realizowanego przez PFRON. Przeznaczymy je na inwestycje mające na celu poprawę warunków funkcjonowania osób niepełnosprawnych oraz likwidację barier architektonicznych - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Z puli 310 tys. zł dofinansowania 150 tys. zł przeznaczone zostanie na modernizację tarasu wraz z podjazdem celem przystosowania dla osób niepełnosprawnych w Środowiskowym Domu Samopomocy „Integracja” przy ul. Karpackiej w Bytomiu. W ramach inwestycji wykonana zostanie modernizacja tarasu wraz z pochylnią oraz ich przystosowanie do korzystania przez osoby niepełnosprawne poprzez montaż balustrad, co będzie miało wpływ na poprawę bezpieczeństwa 47 podopiecznym ośrodka, którzy korzystają z niego na co dzień.

Pozostałe 160 tys. zł przeznaczone zostanie na remont i modernizację elewacji budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera w Bytomiu-Stroszku prowadzonego przez Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej. W ramach inwestycji wykonany zostanie remont i modernizacja elewacji budynku terapeutycznego w tym naprawa gzymsów oraz poprawa estetyki obiektu, w którym prowadzona jest działalność terapeutyczna dla 85 podopiecznych ośrodka.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.