Wiadomości z Bytomia

Trwa remont Szkoły Muzycznej

  • Dodano: 2021-07-28 06:30, aktualizacja: 2021-07-27 21:49

Do października trwać będzie modernizacja Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu. Wykonawca remontuje zabytkową elewację oraz aulę. Wartość inwestycji wynosi ponad 3,5 mln zł.

Prace rozpoczęły się w czerwcu

- Odnawiana jest elewacja, która była w złym stanie. Uzupełniane są tynki, naprawiane uszkodzone elementy. Sporo prac prowadzonych jest w auli, m.in.: malowanie, remont balkonów, boazerii, przebudowa podestów sceny i balkonu, jak również montaż nowych foteli - mówi Jolanta Sznajder, dyrektorka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina.

Ponad trzy miliony

Wartość inwestycji wynosi ponad 3,5 mln zł.

- Na remont otrzymaliśmy dotację z programu inwestycyjnego Ministerstwa Finansów. Remont zakończy się pod koniec października. Rok szkolny rozpoczniemy jednak bez żadnych przeszkód 1 września. Aula będzie jeszcze przez pewien czas wyłączona z zajęć, ale wcześniej też dawaliśmy sobie radę, chociaż na sali koncertowej prowadzone były prace termomodernizacyjne, wymieniana była instalacja elektryczna, grzewcza, witraże, zdemontowano także fotele - tłumaczy dyrektorka szkoły.

Nowe oświetlenie

Podczas wcześniejszego remontu szkoły, który był prowadzony w latach 2018-2019, wymieniono również stolarkę okienną i drzwiową, oświetlenie oraz zainstalowano wentylację mechaniczną, fotowoltaikę i nowoczesny system zarządzania budynkiem.

Neogotycka perełka

Gmach szkoły został wzniesiony w latach 1867-1869. Zaprojektował go, pochodzący z Opola, a zamieszkały w Bytomiu, mistrz budowlany Paul Jackisch, który nadał budowli neogotycki wygląd. To najstarszy budynek szkolny w mieście. W 1945 roku w gmachu zaczęła działać szkoła muzyczna, wcześniej funkcjonowało tutaj niemieckie gimnazjum klasyczne - do pierwszej dekady XX w. jedyna w Bytomiu szkoła średnia, której ukończenie uprawniało do studiów wyższych.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.