Wiadomości z Bytomia

Prezydent Mariusz Wołosz uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium

  • Dodano: 2021-07-27 10:30

Prezydent Bytomia podczas sesji Rady Miejskiej 26 lipca przedstawił Raport o stanie miasta.

Rok 2020 r. upłynął w Bytomiu pod znakiem walki z negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa oraz na realizacji wielu zaplanowanych inwestycji. Bytomscy radni udzielili prezydentowi wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok.

Prezydent Bytomia wraz ze swoimi zastępcami, Skarbnikiem i Sekretarzem przedstawił raport, w którym podsumował działania podjęte w roku poprzednim. Tegoroczny raport o stanie miasta jest nietypowy, ponieważ w znacznej części podsumowuje działania, jakie podejmowała gmina w walce z negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa.

Staraliśmy się nieść wsparcie wszędzie tam, gdzie pojawiły się ogniska koronawirusa, gdzie brakowało środków dezynfekcyjnych, sprzętu medycznego, środków finansowych czy po prostu obecności drugiego człowieka - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. - Raport o stanie miasta zawiera podsumowanie nie tylko sytuacji epidemicznej w Bytomiu w 2020 r. Zawiera również zestawienie podjętych działań inwestycyjnych, stanu finansów miasta, działań w zakresie kultury i sportu, oświaty, ochrony środowiska, pomocy społecznej czy partycypacji społecznej - mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, prezentując raport o stanie miasta Bytomia w 2020 roku.

Poszczególne wątki dokumentu związane m.in. z infrastrukturą komunalną, gospodarką, bezpieczeństwem miasta, gospodarowaniem odpadami, zdrowiem, mieszkalnictwem, edukacją, kulturą i sportem omówił prezydent oraz jego zastępcy: Michał Bieda, Adam Fras i Waldemar Gawron. Debata nad problematyką przedstawioną w raporcie o stanie miasta trwała kilka godzin. Po jej zakończeniu, radni udzielili wotum zaufania prezydentowi Mariuszowi Wołoszowi.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w pracę nad utworzeniem raportu o stanie miasta. Wszystkim radnym dziękuję za udzielenie zaufania - podsumował prezydent Mariusz Wołosz.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej (26 lipca) radni przyjęli także uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu miasta Bytomia za 2020 r. Na koniec, na wniosek Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Bytomiu, radni udzielili Prezydentowi Bytomia absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również