Wiadomości z Bytomia

Kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży z kościoła w Bytomiu - Szombierkach!

  • Dodano: 2024-07-08 12:30

Bytomscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o włamanie do kościoła w Szombierkach. Jeden z nich miał zaległy wyrok i trafił prosto do aresztu, a w jego mieszkaniu policjanci znaleźli także narkotyki. Pozostała dwójka została objęta policyjnym dozorem. Śledczy odzyskali skradzione przedmioty. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Byli poszukiwani od kwietnia

W nocy z 29 na 30 kwietnia 2024 roku doszło do włamania do kościoła w Bytomiu-Szombierkach. Skierowana na miejsce grupę dochodzeniowo-śledcza, przeprowadziła oględziny, zabezpieczając ślady. Śledczy ustalili, że sprawcy skradli naczynia i księgę liturgiczną, relikwiarz oraz monitor.

Bytomscy policjanci, analizując wszelkie zabezpieczone dowody, ustalili i zatrzymali sprawców. W jednym z mieszkań mundurowi odnaleźli przedmioty skradzione z kościoła. W mieszkaniu 35-letniego podejrzanego, stróże prawa odkryli natomiast narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. 

Grozi im do 10 lat więzienia

Mężczyznom przedstawiono zarzuty. Jeden z nich - 35-latek miał zaległy wyrok i trafił prosto do aresztu śledczego. Postawiono mu także kolejny zarzut za posiadanie narkotyków. Pozostali dwaj - 40 oraz 36-latek, zostali objęci policyjnym dozorem. Wszystkim grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży z kościoła w Bytomiu - Szombierkach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również