Wiadomości z Bytomia

Europejska Liga Hokeja Kobiet w Bytomiu

  • Dodano: 2023-01-16 07:00, aktualizacja: 2023-01-15 22:47

Na tafli Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów Polki w ten weekend rozegrały dwa spotkania w ramach Europejskiej Ligi Hokeja Kobiet. Grające jako Orlice Bytom zawodniczki zmierzyły się z czołowym zespołem rozgrywek KMH Hokiklub Budapest. W dwóch meczach lepsze okazały się zawodniczki z zagranicy.

Sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:5, a honorową bramkę dla reprezentacji naszego kraju zdobyła Wiktoria Dziwok. Dzień później drużyna gości zdobyła dokładnie tyle samo bramek, jednak Orlice nie zdołały pokonać bramkarza przeciwnika, spotkanie zakończyło się 0:5.

Obecna edycja rozgrywek European Women's Hockey League rozpoczęła się we wrześniu poprzedniego roku. Od 2019 roku w EWHL występuje reprezentacja Polski, która w tym sezonie gra pod szyldem SM Orlice Bytom. W tabeli Biało-Czerwone plasują się na 6. miejscu.

Europejska Liga Hokeja Kobiet w Bytomiu

Trzon zespołu stanowią zawodniczki Polonii Bytom. Dotychczas w EWHL Karolina Późniewska strzeliła 6 goli i zaliczyła 7 asyst. Klaudia Chrapek ma na swoim koncie bramkę i 5 asyst, Olivia Tomczok, która w styczniu została wypożyczona do szwajcarskiego Neuchatel, 2 bramki i 2 asysty, podobnie jak Patrycja Sfora. Ten weekend poprawił statystyki, dodając Wiktorii Dziwok 1 bramkę.

Rywal naszej reprezentacji KMH Hokiklub Budapeszt to najlepszy zespół rozgrywek. Węgierki wygrały wszystkie dotychczasowe spotkania.

To nie jedyna sportowa impreza tej rangi w Bytomiu. Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów regularnie odbywają się ważne hokejowe wydarzenia. W 2021 roku w październiku reprezentacja Polski kobiet wygrała turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, w grudniu Kadra Narodowa Seniorów zajęła 2. miejsce w mocno obsadzonym turnieju EIHC Christmas Cup. Pod koniec 2021 roku na lodowisku przy Pułaskiego rywalizowały najlepsze drużyny w kraju w Pucharze Polski. Trofeum wywalczyła Comarch Cracovia. W grudniu 2022 roku w Bytomiu zostały zorganizowane Mistrzostwa Świata Juniorów U20 Dywizji IB.

hokej bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również