Wiadomości z Bytomia

Dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Bytomiu odznaczona Medalem Srebrnym

  • Dodano: 2021-03-24 06:30, aktualizacja: 2021-03-24 09:10

Dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Bytomiu, Iwona Węgorowska w dniu 19.03.2021 roku została odznaczona Medalem Srebrnym za  Długoletnią Służbę, nadanym przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Wręczenia dokonał w jego imieniu Dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK – Bogdan Ogrocki

Pani Węgorowska jest pracownikiem  Polskiego Czerwonego Krzyża od 1997 roku. Od  2012 roku członek Klubu HDK PCK "Oskard". Za wzorową pracę i działalność charytatywną  w Oddziale Rejonowym PCK w Bytomiu, została odznaczona Odznaką Honorową PCK IV i III stopnia. Działalność społeczna  pani Węgorowskiej, w znacznym stopniu wykracza poza Jej obowiązki zawodowe. Wielokrotnie po godzinach pracy i w dni wolne od zajęć uczestniczy w spotkaniach  z działaczami i krwiodawcami, w szkoleniach i innych akcjach organizowanych przez Kluby Honorowych Dawców Krwi i Oddział Rejonowy PCK w Bytomiu takich jak: "Wyprawka dla Żaka", kwesty, festyny w szkołach, prelekcje z pierwszej pomocy. Bierze udział w zbiórce publicznej "Godne Dzieciństwo” przy współpracy z siecią hipermarketów TESCO.  

Z Jej inicjatywy od 2006 roku do nadal organizowane są coroczne akcje poboru krwi "Bytomska Wampiriada" podczas których od 30-40 krwiodawców ( w większości jest to młodzież szkolna) oddaje krew.

Jest członkiem komisji ds. przyznawania funduszy i dotacji  przy Urzędzie Miasta Bytom. Dzięki ścisłej współpracy z Bytomską Radą Działalności Pożytku Publicznego przyczyniła się  do wyróżnienia  przez Prezydenta miasta Bytom dwóch  działaczy  tytułem "Bytomski Anioł Wolontariatu" w latach 2011 i 2019 ”.Od 2008 r. rozpoczęła realizację na terenie miasta Bytomia zadań z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących, a od 2014-2020 kontynuuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa, który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Dzięki corocznie składanym przez Panią Węgorowską ofertom konkursowym OR PCK w Bytomiu otrzymuje dotacje z Gminy Bytom, dzięki którym można  zorganizować Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, Małego Ratownika, Olimpiadę Zdrowego Stylu Życia PCK itp. Do roku 2019 uczestniczyła w zabezpieczeniu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne  w Bytomiu oraz Tarnowskich Górach. Z Jej inicjatywy przy współpracy Prezesa Klubu HDK PCK "Skarbek" od 2019 roku Oddział Rejonowy PCK w Bytomiu bierze czynny i cykliczny udział w akcji honorowego oddawani krwi  w Woźnikach.

Jednym z największych Jej osiągnięć  w ostatnich latach  jest coroczna bezpłatna pomoc w rozliczaniu zeznań podatkowych dla mieszkańców miasta Bytom oraz miast ościennych. W roku 2020 dzięki wielkiej determinacji, dociekliwości oraz ogromnych przygotowaniach po godzinach pracy, również w dni wolne od pracy udaje Jej się po prawie 19  latach wygrać przetarg na usługi opiekuńcze i opiekuńczo specjalistyczne w Piekarach Śląskich. W momencie ogłoszenia  pandemii była  głównym organizatorem załatwienia i szycia maseczek, rękawiczek, płynów do dezynfekcji, które  to przywoziła własnym samochodem z miast ościennych. 

Bytomianka jest niezmiennie od wielu lat  zaangażowana w swoją  pracę, która nienaznaczona wrażliwością i empatią byłaby pracą bezużyteczną

Swoją postawą udowadnia, że niesienie pomocy to nie tylko realizowanie obowiązków służbowych, ale przede wszystkim wypełnianie życiowej misji, niesienie nadziei dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

"Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. 
Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. 
Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.” 

Słowa Cycerona idealnie odzwierciedlają postawę cechującą pracę  Pani Iwony na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Bytomiu odznaczona Medalem Srebrnym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również