Wiadomości z Bytomia

Wodne atrakcje prosto z Bytomia

  • Dodano: 2021-03-23 06:30, aktualizacja: 2021-03-22 18:13

Jest duża szansa, że aquaparki, które odwiedzimy po ich ponownym otwarciu lub podczas urlopu, będą tymi, do których wodne atrakcje zaprojektowała i wykonała Firma Mazur z Bytomia.

Działający od ponad 30 lat zakład ma na swoim koncie już 650 inwestycji w 29 krajach na całym świecie.

Kolejną realizacją firmy będzie m.in. wodny plac zabaw w Parku Miejskim

Firma Mazur, założona przez Piotra Mazura, rozpoczęła działalność w 1989 roku od produkcji filtrów do uzdatniania wody pitnej. Swoje pierwsze zlecenie na wykonanie zjeżdżalni wodnej zrealizowała w 1993 r. dla kąpieliska miejskiego w Chorzowie. Od  tamtej pory wiele się zmieniło zarówno w projektowaniu basenów, jak i technologii produkcji wyposażenia parków wodnych. Jedno pozostało niezmienne: zaangażowanie i ciągły rozwój firmy, którą prowadzi już drugie pokolenie rodziny Mazurów.

Bezpieczeństwo, rozrywka, innowacja

- W 2008 roku linie produkcyjne, które były rozsiane po naszym województwie przenieśliśmy i zintegrowaliśmy w Bytomiu. Wyprodukowaliśmy już w sumie ponad 40 kilometrów wodnych zjeżdżalni, które trafiły do 60 basenów na całym świecie, m.in. w USA, Korei Południowej, Rosji, Katarze oraz w większości krajów Europy. Zjeżdżalnia naszej produkcji znajduje się też na kąpielisku miejskim przy Parkowej, gdzie lata temu nauczyłem się pływać. Cała nasza rodzina ma uprawnienia ratowników wodnych - mówi Piotr Mazur, założyciel firmy.

Od projektu do realizacji

Jak zaznaczają przedsiębiorcy celem jest dostarczenie klientowi wyrobu, który spełni jego oczekiwania związane z komfortem, bezpieczeństwem i jakością produktu. 

- Zajmujemy się nie tylko wyposażeniem parków wodnych. Inwestorzy zwracają się do nas już na etapie tworzenia koncepcji parku wodnego. Następnie wykonujemy i dostarczamy atrakcje wodne oraz technologię wody. Wiemy też, jak optymalizować koszty utrzymania takich obiektów, jak zarządzać infrastrukturą, by wykorzystać jej potencjał w całości - mówi Adrian Mazur, członek zarządu.

Zjeżdżalnia jak z Krainy Lodu

Od początku swojej działalności firma podąża z duchem czasu szukając innowacyjnych rozwiązań. Poza ciągłym doskonaleniem form zjeżdżalni wodnych, wprowadza na rynek takie produkty jak ruchome dno basenowe, pomosty pływające, modułowe wodne place zabaw itd. Zdarzają się też nietypowe zlecenia. 

- Na zlecenia zagranicznego klienta wykonaliśmy zjeżdżalnię z laminatu, która miała być elementem parku lodowego. Była to nietypowa, bo dwuwarstwowa zjeżdżalnia z instalacją do zmrażania umieszczoną między warstwą ślizgu a pokrywą - wspomina Dominika Mazur, członek zarządu.

We_are_all_kids

Dominika Mazur, pierwsze kroki w biznesie robiła u boku ojca w dziale marketingu i sprzedaży. Od kilku lat prowadzi już swoją firmę OSOM Group, która przy ul. Szyby Rycerskie produkuje zjeżdżalnie stalowe. 

- Projektujemy i produkujemy zjeżdżalnie stalowe dla dorosłych i dzieci. Nasze realizacje można spotkać w hotelach, centrach handlowych czy biurowcach. Mamy też usługi towarzyszące, czyli piaskowanie konstrukcji stalowych, którym zarządza Adrian oraz druk 3D, którym zajmuje się Michał Mazur. Wykonane przez niego projekty pomagają nam budować prototypy naszych nowych produktów - mówi Dominika Mazur.

Bytom - dobre miejsce dla biznesu

Dobra lokalizacja to walor, który podkreślają przedsiębiorcy.

- Bytom jest  świetnie skomunikowany, to nam bardzo ułatwia życie. Często przyjmujemy gości z zagranicy, a tu jest świetny dojazd do lotniska, dobra baza hotelowa  i gastronomiczna, z której korzystamy - mówi Dominika Mazur. Korzystamy też z lokalnych dostawców surowców, dzięki czemu utrzymujemy niski koszt logistyki lokalnej oraz wspieramy hurtownie z Bytomia i z całej śląskiej metropolii - dodaje.

Wodne atrakcje prosto z Bytomia

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.