Wiadomości z Bytomia

W Strefie Płatnego Parkowania zapłacisz tylko kartą

  • Dodano: 2021-03-23 07:00, aktualizacja: 2021-03-22 18:18

Od poniedziałku, 22 marca kierowcy korzystający z parkingów w Strefie Płatnego Parkowania, opłaty parkingowej mogą dokonać tylko kartą oraz za pomocą aplikacji.

Zmiana podyktowana jest nie tylko względami bezpieczeństwa, w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, ale również wyższymi kosztami obsługi parkomatów oraz rosnąca liczbą transakcji bezgotówkowych.

Przypomnijmy, że obecnie w Bytomiu kierowcy mogą korzystać z 74 parkomatów, jednak już latem w naszym mieście zamontowane zostanie około 100 nowych parkomatów

W nowych parkomatach - zgodnie z zapisami uchwalonej 23 listopada 2020 roku uchwały - płatność będzie możliwa tylko bezgotówkowo (kartą płatniczą oraz za pomocą aplikacji Blik). Nowością będzie także możliwość zapłaty tzw. opłaty dodatkowej w parkomatach.

Strefa Płatnego Parkowania w Bytomiu

Parkowanie pojazdów samochodowych w Strefie Płatnego Parkowa jest płatne w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 9.00 do 17.00 z wyjątkiem parkingu pod Urzędem Miejskim, na którym opłaty są pobierane w dni robocze w poniedziałki w godzinach od 8.00 do 17.30 a od wtorku do piątku od 8.00 do 15.00.

Minimalna opłata wynosi 0,50 zł, a każde kolejne 10 gr przeliczane jest na minuty parkowania zgodnie ze stawkami:

  • 1,50 zł - za pierwszą godzinę postoju,
  • 1,80 zł - za drugą godzinę postoju,
  • 2,10 zł - za trzecią godzinę postoju,
  • 1,50zł za czwartą i każdą kolejną godzinę postoju.

 Bezpłatny Bilet pod Urzędem Miejskim

Klienci Urzędu Miejskiego mogą korzystać z bezpłatnego postoju na parkingu pod Urzędem Miejskim w Bytomiu przez pierwszą godzinę parkowania. W tym celu należy pobrać w parkomatach znajdujących się pod Urzędem tzw. Bilet Zerowy. W celu skorzystania z biletu zerowego niezbędne jest prawidłowe wprowadzenie nr rejestracyjnego pojazdu. Bezpłatny bilet parkingowy obowiązuje wyłącznie na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Bytomiu.

W Strefie Płatnego Parkowania zapłacisz tylko kartą

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.