Wiadomości z Bytomia

Chodnik i rampa przy ul. Chorzowskiej zostaną przebudowane

  • Dodano: 2021-11-19 07:00, aktualizacja: 2021-11-18 20:41

W Bytomiu - Rozbarku już wkrótce rozpocznie się długo oczekiwana inwestycja związana z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych ciągu komunikacyjnego wzdłuż ulicy Chorzowskiej.

W ramach inwestycji nie tylko zostanie przebudowana pochylnia dla niepełnosprawnych, ale również powstaną schody terenowe o nawierzchni z kostki betonowej oraz wyremontowany zostanie chodnik. Wartość całej inwestycji to 504 tys. zł, a jej realizacja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez nasze miasto środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Realizujemy inwestycje drogowe nie tylko z myślą o kierowcach, ale również pieszych i osobach niepełnosprawnych. Tak jest w przypadku ciągu komunikacyjnego wzdłuż ul. Chorzowskiej z Rozbarku do Śródmieścia, który zostanie przebudowany i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, seniorów, rodziców z małymi dziećmi - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Inwestycja drogowa z myślą o osobach niepełnosprawnych

W ramach inwestycji wykonawca, firma CASTORI Sp. z o.o. z Bytomia rozbierze istniejącą nawierzchnię chodnika z płyt drogowych, krawężników i obrzeży oraz wykona nową z kostki betonowej, przebudowana zostanie pochylnia, która wraz z poręczą będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także powstaną schody terenowe z nawierzchnią z kostki betonowej szarej lub grafitowej. Warto dodać, że wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa, a mur oporowy między ulicą Chorzowską a chodnikiem wzdłuż ul. Chorzowskiej od strony Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych zostanie naprawiony, a powstałe w nim ubytki uzupełnione.

Wartość całej inwestycji wynosi 504 tys. zł, z czego całość zadania obejmuje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Warto dodać, że zgodnie z podpisaną umową wykonawca będzie miał 7 miesięcy na jej realizację, co oznacza, że jej zakończenie planowane jest do końca czerwca 2022 roku.

Przypomnijmy, że ciąg komunikacyjny wzdłuż ul. Chorzowskiej łączy Rozbark ze Śródmieściem, umożliwiając tym samym dojście nie tylko do Teatru Rozbark, ale także Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom, które zostało właśnie otwarte dla mieszkańców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również