Wiadomości z Bytomia

Bytom włącza się do programu "Green City" InPost

  • Dodano: 2021-11-18 06:30, aktualizacja: 2021-11-18 06:36

Bytom włącza się do programu "Green City" InPost. Samochody elektryczne w pierwszej kolejności dla miast partnerskich.

InPost - lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie - nawiązał współpracę z Bytomiem w ramach programu „Green City”. Program wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” - przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. Program „Green City” jest częścią długofalowej strategii firmy InPost, obejmującej szeroki zakres innowacji i inicjatyw ekologicznych.

Miasta partnerskie

W miastach partnerskich InPost zamierza w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać flotę dostawczą na samochody elektryczne. Dodatkowo program „Green City” przewiduje również rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców, takich jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach InPost, nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze czy wykorzystanie innowacyjnej brukowej kostki antysmogowej do brukowania podłoża przy nowo instalowanych Paczkomatach.

- W InPost wierzymy, że biznes może nie tylko poprawiać jakość usług i podnosić komfort życia Klientów, ale także przyczyniać się do wdrażania w życie wizji zrównoważonej przyszłości. Dziś z dumą urzeczywistniamy te plany razem z Bytomiem, kolejnym miastem partnerskim, które dołącza do Programu „Green City”. Dzięki naszej współpracy, mieszkańcy Bytomia jako jedni z pierwszych w Polsce będą mogli korzystać z nowoczesnych usług i udogodnień, które wdrażamy z myślą o ochronie środowiska. W pierwszej kolejności planujemy wymianę floty na samochody elektryczne, dzięki czemu jeszcze mocniej obniżymy ślad węglowy dostaw do Paczkomatów. Będziemy też realizować inne projekty, które wzmocnią świadomość ekologiczną mieszkańców i przełożą się na jakość życia bytomian - mówi dyrektor sprzedaży krajowej InPost, Michał Lis.

- Rozwój elektromobilności służy poprawie jakości powietrza. Wiemy o tym także w Bytomiu, gdzie rośnie liczba rejestrowanych pojazdów elektrycznych i trwają prace nad budową 55 ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Cieszy nas każda inicjatywa, która przyczynia się do zmniejszenia niskiej emisji i ma wpływ na lepszą jakość powietrza, którym oddychamy - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Oprócz Bytomia, w ramach Programu „Green City” działają już Kraków, Katowice, Częstochowa, Łódź, Zielona Góra, Wałbrzych, Rzeszów, Sopot, Białystok, Rybnik, Chełm i Gorzów Wielkopolski. Do tego grona cały czas dołączają nowe miejscowości.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Namcik

    Czym się szczycisz panie Wołosz koksownia nadrobi wszystko.Obufź się człowieku A co z programem czyste powietrze w Bytomiu??????

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również