Wiadomości z Bytomia

Bytomski Dzień Wcześniaka już 22 listopada w Szpitalu Specjalistycznym nr 2

  • Dodano: 2022-11-17 11:00

Już po raz dziewiąty Szpital Specjalistyczny nr 2 organizuje obchody Dnia Wcześniaka. Konferencja poświęcona problemom związanym z wcześniactwem, rozpocznie się we wtorek, 22 listopada o 10.00 w Śląskim Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu przy ul. Batorego 15.

W czasie IX Bytomskiego Dnia Wcześniaka dr n. med. Patrycja Gazy - specjalistka neonatolog, poprowadzi wykład „Życie wcześniaka - niezwykła Odyseja”.

Będzie również możliwość wysłuchania prelekcji na temat profilaktyki w czasie ciąży w kontekście zmniejszenia liczby porodów przedwczesnych, który przedstawi prof. Anita Olejek - kierowniczka Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

Z kolei metody wczesnego wspomagania noworodka przedstawią fizjoterapeutki Agnieszka Bachorz oraz Kornelia Cieśla. O przeżywaniu dobrych i złych emocji będzie mówić Dorota Siebiata-Tomczyk, położna, koordynatorka Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa.

Bytomski Dzień Wcześniaka już 22 listopada

Według danych Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, wcześniakiem jest co dziesiąty noworodek. To wskazuje, jak ważne jest wprowadzanie programów zdrowotnych, które wspomagałyby rozwój wcześniaków w pierwszych miesiącach życia. Dlatego zależy nam na podniesieniu świadomości społecznej oraz wsparciu rodzin wcześniaków w optymalizowaniu rozwoju dzieci wcześniaczych - mówi Kornelia Cieśla, dyrektorka Szpitala Specjalistycznego nr 2.

Bytomskim Obchodom Światowego Dnia Wcześniaka towarzyszyć będzie wystawa obrazów „Droga”, przygotowana przez słuchaczy Bytomskiego Uniwersytetu III Wieku, pokaz akcesoriów dla wcześniaków Multi-ma Bartosza Wituli.

Przypomnijmy, że w bytomskiej „Dwójce” działa Katedra i Oddział Kliniczny Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej o III stopniu referencyjności. Trafiają tu najciężej chore noworodki, również te urodzone przed 37. tygodniem ciąży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również