Wiadomości z Bytomia

BO Bytom: Plac zabaw i plenerowa siłownia na "szóstkę"

  • Dodano: 2021-08-17 07:00, aktualizacja: 2021-08-16 22:03

Zakończyła się budowa dwóch nowych obiektów będących częścią projektu realizowanego pod nazwą: "6 dla Stroszka" w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

To plac zabaw przy ul. Gwarków Tarnogórskich 2 i 4 oraz plenerowa siłownia na terenie Szkoły Podstawowej nr 32 przy ul. Szymały 124.

Przypomnijmy, że projekt „6 dla Stroszka” to inicjatywa mieszkańców właśnie tej części Bytomia i przykład zaangażowania lokalnej społeczności w życie swojej dzielnicy. Na przedsięwzięcie złożyło się sześć różnych pomysłów złożonych przez kilku wnioskodawców, którzy w procesie weryfikacji połączyli siły zgłaszając swoje pomysły pod jednym wspólnym tytułem.

Nowy plac zabaw przy ul. Gwarków Tarnogórskich 2 i 4

Na placu zabaw pomiędzy blokami przy ul. Gwarków Tarnogórskich 2 i 4, na najmłodszych czekają huśtawki, karuzela, zjeżdżalnia i wyremontowana piaskownica. Obok urządzeń nie zabrakło też ponadczasowych gier podwórkowych, jak klasy czy twister. Nowe miejsce do zabawy ma bezpieczną nawierzchnię.

- W ramach projektu zagospodarowania terenu wykonano tam także utwardzone ścieżki, ustawiono ławki i kosze na śmieci - mówi Krzysztof Maksysz, p.o. naczelnika Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów UM.

Trening na wolnym powietrzu

Entuzjastów aktywności pod gołym niebem, ucieszy informacja o otwarciu siłowni plenerowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 32 przy ul. Szymały 124. Można tam poćwiczyć na siedmiu urządzeniach  m.in. na ławeczce, orbitreku czy wioślarzu.

Koszt inwestycji to prawie 200 tys. zł.

Przetarg na ściankę i wybieg
W ramach „6 dla Stroszka” do realizacji pozostała budowa wybiegu dla psów oraz ścianki do graffiti u zbiegu ul. Strzelców Bytomskich i Sikorskiego.

- Realizacja tych projektów odwlekła się w czasie ze względu na nieterminowość wykonawcy, z którym zakończyliśmy współpracę. Ogłoszony został kolejny przetarg i liczymy na to, że uda się wyłonić firmę, która w ramach zaplanowanej kwoty zrealizuje inwestycję - mówi Wiceprezydent Adam Fras.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również