Wiadomości z Bytomia

48 ozdrowieńców w DPS Kombatant w Bytomiu!

  • Dodano: 2020-05-26 07:45, aktualizacja: 2020-05-26 08:14

Kolejnych 23 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” to osoby, które pokonały koronawirusa. W sumie 48 mieszkańców to tzw. ozdrowieńcy, czyli osoby, których wyniki testów na obecność koronawirusa dwukrotnie nie wykazały obecności patogenu.
 
Pensjonariusze i personel Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”, w którym pod koniec marca br. pojawiło się ognisko koronawirusa, poddawani są regularnym badaniom wymazowym. Wyniki kolejnych badań wymazowych przeprowadzonych 19 maja wśród 47 pensjonariuszy wykazały, że: 37 pensjonariuszy to osoby z wynikami ujemnymi (z czego 23 osoby to tzw. ozdrowieńcy), a 8 osób  – z dodatnimi (czekamy na wyników 2 testów). W tym tygodniu planowane są kolejne badania w DPS „Kombatant”.

W tej chwili już 91 mieszkańców placówki to osoby zdrowe

22 osoby uznawane są wciąż za zakażone. Dwóch pensjonariuszy zakażonych koronawirusem jest obecnie hospitalizowanych w szpitalu w Gliwicach i w Tychach.

W miniony weekend otrzymaliśmy smutną informację o śmierci 85-letniej pensjonariuszki i 91-letniego pensjonariusza niezakażonych COVID-19. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.