Wiadomości z Bytomia

Kwarantanna w DPS Kombatant w Bytomiu przedłużona

  • Dodano: 2020-04-15 06:45, aktualizacja: 2020-04-15 06:51

W ubiegłym tygodniu wszyscy pracownicy ośrodka – zarówno 23 osoby z personelu sprawującego opiekę nad podopiecznymi DPS "Kombatant", jak i 14 przebywających na domowej kwarantannie pracowników – zostali poddani badaniu na obecność koronawirusa. U sześciorga osób – trzech przebywających w domowej kwarantannie i trzech sprawujących opiekę nad pensjonariuszami – testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. Dzisiaj wymazy zostaną pobrane od wszystkich pensjonariuszy oraz ponownie od pracowników ośrodka.

Zarówno pracownicy ośrodka, jak i pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" regularnie monitorują swój stan zdrowia – dwa razy dziennie mierzą temperaturę i korzystają z telekonsultacji medycznych. Każdorazowo, kiedy u podopiecznego ośrodka pojawi się podwyższona temperatura, podopieczny przewożony jest do szpitala celem przeprowadzenia diagnostyki w kierunku obecności koronawirusa. W miniony weekend trzech pensjonariuszy DPS "Kombatant", u których pojawiła się gorączka zostało przewiezionych na diagnostykę do szpitala w Tychach.

Obecnie kwarantannę w DPS "Kombatant": odbywa 123 pensjonariuszy oraz 19 pracowników ośrodka

6 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem oraz jedna osoba, której wynik był niejednoznaczny, odbywa kwarantannę w swoich domach.

Wszyscy pensjonariusze mają zapewnioną opiekę, prawidłową pielęgnację i wyżywienie. Pomieszczenia są dezynfekowane, a cały personel ośrodka korzysta z ośrodków ochrony indywidualnej (np. maseczek, fartuchów, przyłbic ochronnych, rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekcyjnych).

Dalsze kroki, mające na celu należyte zabezpieczenie pensjonariuszy zostaną podjęte po uzyskaniu wyników testów na obecność koronawirusa.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • miechowiczanka

    Mam tatę w innym dps-ie tam też koronawirus, czy jest szansa że jeszcze go zobaczę ? skoro ciągle testy i nowe przypadki zakażenia czyli czekamy aż wszyscy zachorują i wszyscy ozdrowieją czy jak ?

  • Blum

    A kto Ci kazał oddać ojca do dps. Inni pracują i opiekują się rodzicami. Więc teraz nie biadol

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.